ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR

Ana Sayfa » YURTTAN » ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR

20.02.2019 - 8:58

ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR

Altıeylül Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Avcı, CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı’na iade-i ziyarette bulundu. Millet ittifakının adayı Esin Balıbek’in de hazır bulunduğu ziyarette yapılan konuşmalar yerel seçim sürecinde ortamı biraz olsun yumuşattı.

Altıeylül Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi Altıeylül İlçe Başkanlığına iade-i ziyarette bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli ile Millet ittifakının CHP’li Altıeylül Belediye Başkan Adayı Esin Balıbek de hazır bulundu.

Ziyaretle ilgili olarak bilgi veren CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Hasan Avcı’nın iyi niyetli ve mütevazi bir başkan olduğunu söyledi.

Hasan Avcı ile yarışıyor olmaktan dolayı kendilerinin çok huzurlu olduğunu aktaran Şehirli; “Hasan Başkanımız bizlere iade-i ziyarete geldiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bizler bu davranışların Türkiye’ye örnek olmasını istiyoruz. Hepimiz bu şehri nasıl daha iyi yönetebiliriz diye bir yarışın içerisindeyiz. Ama görüyorsunuz ki kol kolayız, yürek yüreğiyiz, ağabey kardeş gibiyiz. Yarın sahada karşılaştığımızda da böyle olacak. Bizler gibi önde olan insanlar böyle davranırsa toplumumuzda da bir barış dalgalanması olur.

Şunu çok net olarak söylüyorum. Hasan Başkanımız çok iyi bir insan, yüreği temiz bir insan. Bu kadar iyi yürekli bir insanla yarışa çıkıyor olmak insana huzur veriyor. Bunu çok açık yüreklilikle söylüyorum. Bu yarışta kendisine yürekten başarılar diliyorum. Kazandığında her zaman arkasında olacağımız bir insan. Dertlerimizi, sorunlarımızı aktarabileceğimiz bir insan” dedi.

AVCI: “İNŞALLAH BU DAVRANIŞ ÖRNEK OLUR”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da Şehirli ile benzer düşüncelerde olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “31 Mart’ta yeni bir yerel seçimler sürecine giriyoruz. Burada maksadımız şehrimize en güzel hizmeti yapmak. Bunu da yaparken birbirimizi anlayarak, dinleyerek birlik beraberlik içerisinde bu mücadeleyi gerçekleştirip sandıktan çıkan sonuca saygı duymak amacımız. Ben çok büyük şeref ve onur duydum beni aradıklarında. Biz onları seve seve makamımızda ağırladık. O makam herkesin makamı. Çünkü o makam Altıeylül’de yaşayan vatandaşlarımızın makamıdır. Biz orada emanetçiyiz. Yarın da kime yüklenirse biz onun arkasında şehre hizmet için aynı şekilde mücadele edeceğiz. Milletimiz eğer Esin Hanım’ı tercih ederse onun arkasında en büyük destekçisi olarak Altıeylül için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. İnşallah bu davranış bir örnek olur.”

BALIBEK: “TATLI BİR REKABET HAVASINDA GEÇER”

Millet ittifakının CHP’li Altıeylül Belediye Başkan Adayı Esin Balıbek ise seçim yarışının tatlı bir rekabet içerisinde geçmesi temennisinde bulundu: “Bu kent hepimizin. Altıeylül sevdalısıyız. Millet ittifakının adayı olarak kentimize katkıda bulunmak için yola çıktık. Hasan Avcı gerçekten saygılı, hoşgörülü bir isim. Kendisine teşekkür ediyorum. Umarım bu mücadele tatlı bir rekabet olarak geçer. Biz hepimiz Balıkesir sevdalısı olarak bu yola çıktı. Niyetimiz iyi. Umarım atılan her adım Balıkesir’e kazanç sağlar.”

Yapılan konuşmaların ardından CHP Altıeylül İlçe Başkanı Hakan Şehirli, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Zağnos Paşa Camii’ndeki Balıkesir hutbesinin bir kopyasını kendisine kediye etti. Başkan Avcı de Şehirli ve Balıbek’e çeşitli hediyeler verdi. Balıkesirposta.com.tr

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :