16 YILDIR SÜRDÜRDÜKLERİ YÖNTEM: ÇAMUR AT İZİ KALSIN. EKREM İMAMOĞLU’NDAN SABAH’A YALANLAMA

Ana Sayfa » GÜNCEL » 16 YILDIR SÜRDÜRDÜKLERİ YÖNTEM: ÇAMUR AT İZİ KALSIN. EKREM İMAMOĞLU’NDAN SABAH’A YALANLAMA

21.12.2018 - 7:56

16 YILDIR SÜRDÜRDÜKLERİ YÖNTEM: ÇAMUR AT İZİ KALSIN. EKREM İMAMOĞLU’NDAN SABAH’A YALANLAMA

Dün CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ziyaret eden İmamoğlu, düzenlenen basın toplantısında konuştu.

İmamoğlu, “Tarihe not düşülecek günleri beraber yaşayacağız. Yoğun bir süreç içindeyiz. Ancak başlangıç güzel olmalı dedik ve partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’de ziyaret ederek sorumluluğumuzun büyük olduğunu ve bu sorumluluğu taşıdığımızı manevi huzurunda paylaştık” dedi.

Sabah’a yalanlama

İmamoğlu, Sabah gazetesinde dün hakkında çıkan “CHP İBB adayı Fetö Şüphelisi” başlıklı habere ilişkin açıklama yaptı. Ergenekon davaları döneminde bu yapıyla mücadele ettiğini belirten İmamoğlu, “Beylikdüzü’nde şahsımdan para ve ihale isteyen ve bu nedenle hakkında şantaj soruşturması ve muhtelif dava ve soruşturmalar yürütülen iki kişi, ‘kendilerine hakaret ettiğim gerkçesiyle FETÖ’cü olabileceğim’ iddiasıyla 2016’da hakkımda şikâyette bulunmuştur. Defalarca savcılığa dilekçe yazmamıza rağmen ne tarafım ifadeye çağırılmış ne de soruşturmanın yürütülmesi bakımından herhangi bir işlem yapılmıştır. Bu süreç içerisinde bu kişiler tarafıma ‘FETÖ’cü’ dedikleri için hem ceza almış hem de manevi tazminata mâhkum olmuşlardır. Ayrıca içlerinden bir tanesi FETÖ nedeniyle tutuklanmıştır” dedi.

AKP döneminde kendisine ihale verilen bir kişinin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklandığını belirten İmamoğlu, “Belediyece hiçbir şekilde para ödenmediği gibi derhal sözleşmesi feshedilmiş, teminatı Belediyeye gelir olarak kaydedilmiş, yani aksine üstüne para alınmıştır. Üstelik başvurumuzla bu kişi kamu ihalelerinden men edilmiştir. Bu süreçte ihalelerin hukuka uygunluğu hakkında doğal olarak tarafıma soruşturma başlatılmış ve takipsizlikle sonuçlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :