”16 YILDIR YAPAMADIK, AHDİM OLSUN Kİ BUNDAN SONRA..” ERGÜN AYDOĞAN

Ana Sayfa » İÇ ve DIŞ SİYASET » ”16 YILDIR YAPAMADIK, AHDİM OLSUN Kİ BUNDAN SONRA..” ERGÜN AYDOĞAN

08.05.2018 - 10:44

”16 YILDIR YAPAMADIK, AHDİM OLSUN Kİ BUNDAN SONRA..” ERGÜN AYDOĞAN

 

Erdoğan AKP’nin seçim manifestosunu İstanbul 6. Olağan İl Kongresinde açıkladı:Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak.

16 yılda nereye çıktı?

Türkiye küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacak: 16 yıl sonra nerdeyiz?

İhracattaki yükselişimiz sürecek: İhracatın içindeki ithalat oranı kaç?

Enerjide dışa bağımlılık azalacak:25 Haziran’dan sonra Petrol, doğalgaz mı fışkıracak?

Şehirlerimiz, kültür sanat üreten kimlikli şehirler haline gelecek: Yerel seçimlerde söz verilen marka şehirler ne oldu? Sanatın içine tükürerek, beğenmediğiniz eserlere ucube diyerek mi kültür sanat üreten şehir haline gelecek!

İstihdam artışı sağlanacak, yeni fabrikaların önü açılacak: Her işveren iki işçi çalıştırarak mı istihdam artışı sağlanacak, bugüne kadar olmayan fabrika 25 Hazirandan sonra mı olacak?

Faizler, enflasyon ve cari açık düşecek: Bugüne kadar sözünüzü dinlemeyen faiz, enflasyon ve cari açık nasıl sözünüzü dinler hale gelecek?

Türk ekonomisi finansal saldırılara daha dirençli hale gelecek: Ne yani saldırıların önüne duvar mı öreceksiniz?

Türkiye’nin yatırım cazibesi daha da yükselecek: Olağanüstü hali sonsuz mu kılacaksınız?

Dar gelirli vatandaşlarımızın hayat standardı artacak: Dar gelirli vatandaşın harcama kalemlerindeki dolaylı vergiyi mi kaldıracaksınız?

Vergi sistemi daha adil hale gelecek: Çok kazanandan çok vergi mi alacaksınız?

Devlet kurumları arasındaki koordinasyon artacak, karar alma süreçleri hızlanacak: Bütün kararları Saray’dan mı alacaksınız?

Dış politikamızın temel ilkeleri, bağımsızlık, milli çıkar, milli güvenlik ve vicdani duruş olmaya devam edecek: Değerli yalnızlık gibi mi?

Kimsenin efendiliğini kabul etmediğimiz gibi kimseye de efendilik taslamayacağız. AK Parti özgürlükler partisidir, öyle olmaya devam edecek: Wikipedia’ nın kapatıldığı, sosyal medyanın kısıtlandığı, herkesin gözetlendiği, medyanın kontrol altına alındığı gibi mi?

Refahı sağlamak ne kadar önemliyse, din ve vicdan hürriyetinin önündeki engelleri kaldırmak da bireysel özgürlükleri güvence altına almak da o kadar önemli. Refah sağlandı, bütün inançların önündeki engeller kaldırıldı, özgürlükler güvencede mi?

Oylarınızı, milli iradenizi, siyasi kararlarınızı nasıl emanet bildiysek, bireysel özgürlükleriniz de emanetimizdir: Yasaya rağmen mühürsüz oyların geçerli sayılması gibi bir şey mi bu? Yapılan hukuksuzluğa tepkiler gelince yine atı alanın Üsküdar’ı çoktan geçti mi diyeceksiniz?

AK Parti’nin kuruluşunda 3-Y olarak ifade ettiğimiz yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele etmek en önemli hedeflerimiz arasında olacak: 16 yıl önce mücadele edeceğiz dediğiniz 3-Y ile mücadele etmediniz mi? Ettiniz de 3-Y’yi bitiremediniz mi? Yoksa yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar hâlâ devam mı ediyor!

24 Haziran’dan sonra da adaletin her alanda tesisi önceliğimiz olacak: Yargıyı siyasallaştırarak, kuvvetler birliğini sağlayarak mı?

Kadına karşı şiddet, istismar, taciz insanlığa karşı işlenmiş büyük suçlardır:  Son 16 yıldır bu suçların artış sebebi nedir?

Cahiliye adetini ayaklarımızın altına aldık ve alacağız: Cahiliye dönemi kapanalı çok olmadı mı? Cahiliye adeti kaldı mı ki?

Sevgili gençler, size emretmeyeceğiz, dikte etmeyeceğiz, sizi kalıplara sokmak için çalışmayacağız: Dindar ve kindar gençlik yetiştirme projesi sona erdi mi?

Erdoğan 2018 manifestosunu açıkladı.

Bunu yabancı biri dinlese, manifestoyu açıklayan partiyi muhalefet partisi zanneder.

Bu manifestoya bakan 16 yıldır bu ülkeyi kim yönetti; 16 yıldır ülkeyi yönetenler hiçbir şey yapmadı mı ki, ülkenin bu kadar çok ihtiyacı var diye sorar.

Bu manifesto seçim bildirgesinden öteye, iktidar cephesinde aklın, mantığın sona erdiğinin bir göstergesidir.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :