16 YILIN HEDİYESİ: DİN İLE ALDATMAK. 5 KİŞİYE TECAVÜZLE SUÇLANAN TARİKAT ŞEYHİ: ”YÜCE İNSAN SAYIP SES ÇIKARMADILAR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » 16 YILIN HEDİYESİ: DİN İLE ALDATMAK. 5 KİŞİYE TECAVÜZLE SUÇLANAN TARİKAT ŞEYHİ: ”YÜCE İNSAN SAYIP SES ÇIKARMADILAR.”

09.12.2018 - 17:27

16 YILIN HEDİYESİ: DİN İLE ALDATMAK. 5 KİŞİYE TECAVÜZLE SUÇLANAN TARİKAT ŞEYHİ: ”YÜCE İNSAN SAYIP SES ÇIKARMADILAR.”

Konya’da 5 kişiye tecavüz ettiği suçlamasıyla yargılanan 65 yaşındaki tarikat şeyhi S.I. hakkında 68 yıl hapis talep edildi. Savcı mütalaasında S.I.’nın istismarda bulunduğu kişilerin bazılarını birbirleriyle cinsel ilişkiye girmeye zorladığını belirtti.

2008-2017 yıllarında 17 ve 22 yaşları arasında 5 erkek müridine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan tarikat şeyhi hakkında Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 4. duruşmasında Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı.

Sanığın kendisini ‘yüce bir kişi’ olarak tanıttığı belirtilen mütalaada, şahsın sohbetlerden ayrılmak isteyenlerin başlarına türlü ‘musibetler ve fenalıklar’ geleceğini, ‘helak olacaklarını’ söyleyerek kişileri korkuttuğu, bu şekilde sohbetlerine katılımlarını sağladığı kaydedildi.

Savcı, S.I.’nın şikayetçileri “Bu ilim aktarma şeklidir. Bu rahmani bir durumdur. Bana itaat ettiğin zaman manevi olarak rütbe alıp ilerleyeceksin” diyerek dudaklarından öptüğünü kaydetti.

‘ŞERİATTA HARAM OLAN TARİKATTA HELALDİR’

Mütalaada ‘İslam dininde yeri olmayan ve asla kabul edilmeyen, dinen yasak olan ahlak dışı eylemleri, dini bilgisi zayıf olan mağdurlara, dinin bir gereği gibi yansıtarak İslam dinini kendi emellerine alet ettiği’ belirtildi.

Mütalaada anlatılana göre S.I., 2014’te Konya’da bir ilçeden kent merkezine giden öğrenciyi evinin bodrumunda kalmasını sağladı. Şahsın geceleri öğrencinin yanına gittiği, “Şeriatta haram olan tarikatta helaldir” diyerek kıyafetlerini çıkardığı ve istismarda bulunduğu ifade edildi.

S.I.’nın daha sonra öğrenciden kendisine yönelik cinsel eylemlerde bulunmasını istediği ileri sürüldü. S.I.’nın istismarda bulunduğu kişilerden bazılarını birbirleriyle cinsel ilişkiye zorladığı da belirtildi.

‘İSLAM DİNİNİ EMELLERİNE ALET ETTİ’

Mütalaada S.I.’nın dini sohbetlerde “Meyve veren ağaç taşlanır”, “Yüksek dağlarda karlar erken yağar” ve “Bana daha önce iftira atıp gidenler helak oldular” gibi sözlerle mağdurların gözünde kendisini yücelttiği, mağdurların üzerinde kesin itaat sağladığına yer verildi.

Mağdurların da S.I.’yı yüce bir insan olarak gördüklerinden seslerini çıkarmadıkları, S.I.’nın da bunu kullanıp mağdurları boyundan ve dudaktan öpme gibi eylemlerde bulunduğu belirtildi.

BİLGİSAYARDA MÜSTEHCEN GÖRÜNTÜLER

S.I.’nın gözaltına alındıktan sonra Konya Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından bilgisayarında yapılan incelemede aralarında hayvanlarla insanların da bir arada görüldüğü müstehcen videoların çıktığı vurgulandı.

Cumhuriyet savcısı mütalaasında S.I. hakkında beş erkeğe istismardan 68 yıla kadar hapis istedi.

Mahkeme heyeti, S.I.’nın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Kaynak Sputnik

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :