25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

2022’DE SANAT DÜNYASINDA MAGAZİNİ BESLEYEN TOKATLAR, SKANDALLAR VE SUÇLAMALAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2022’DE SANAT DÜNYASINDA MAGAZİNİ BESLEYEN TOKATLAR, SKANDALLAR VE SUÇLAMALAR

Eklenme : 30.12.2022 - 10:17

2022’DE SANAT DÜNYASINDA MAGAZİNİ BESLEYEN TOKATLAR, SKANDALLAR VE SUÇLAMALAR

Sahnede tüm dünyanın gözü önünde meslektaşına tokat atan da oldu, 20 yıl sonra eski aşkına dönen de… Bu yıl kültür sanat ve magazin dünyası pandemi döneminin sakinliğini üzerinden atmışa benziyor. Tıpkı Jennifer Lopez ve Ben Affleck aşkı gibi her şey kaldığı yerden devam ediyor. İşte 2022’de en çok konuşulan, hatta çoğu zaman nefes almayı unutturacak kadar gündem olan olaylar…

OSCAR ÖDÜLLERİNDE TOKAT KRİZİ

Sözcü’den Kamer Yılmaz’ın haberine göre bu yılın en sansasyonel isimlerinden biri Will Smith oldu. Ünlü oyuncui Oscar Ödül Töreni’nde öyle bir şey yaptı ki tüm dünya günlerce, hatta haftalarca bu olayı konuştu. Smith, hem de en iyi erkek oyuncu dalında aday olmuşken sahnede sunucu olarak görev alan ünlü komedyen Chris Rock’a tokat attı. Smith’in bu tavrının nedeni ise Rock’ın, Smith’in eşi Jada Pinkett-Smith’i espri konusu yapmasıydı. Önce Rock’ın esprisine gülen Smith, eşinin yüzündeki hoşnutsuzluğu gördükten sonra sahneye çıkarak Rock’a tokat attı.

Olaydan dakikalar sonra Smith’in en iyi erkek oyuncu ödülünü alması ise ayrı bir gündem oldu. Smith, yaşananlardan sonra akademi tarafından cezalandırıldı ayrıca oldukça geç olsa da Rock’tan da özür diledi.

20. YILINDA HOGWARTS’A DÖNÜŞ

Yılın ilk gününde Harry Potter hayranlarını bir sürpriz bekliyordu. 20 yıl önce yayınlanan serinini ilk filminin yıl dönümü için hemen hemen tüm oyuncu kadrosu bir araya geldi. Oyuncular filmlerin çekimleri sırasında yaşadıklarını, anılarını anlatarak izleyicilerin uzun zamandır bekledikleri buluşmayı yaşadılar ve yaşattılar.

KIM KARDASHIAN MI MARILYN MONROE MU?

Kim Kardashian, özel hayatıyla bu yılın en çok konuşulan isimleri arasında yer alsa da aynı zamanda Met Gala için tercih ettiği kostümle de dikkat çekti. Kardashian, Met Gala için Marilyn Monroe’nun ikonik elbisesini giymeyi seçmişti; ancak bir kesim ünlü ismi elbiseye zarar vermekle suçladı.

Ayrıca Kardashian elbisenin içine girebilmek için sıkı bir diyet yapmış ancak yine de tam olarak elbisenin fermuarını kapatmayı başaramayınca bir aksesuar kullanmak zorunda kalmıştı.

BALENCIAGA’DA KRİZ

Bu yıl moda dünyası ünlü marka Balenciaga’nın skandal kampanya görselleriyle çalkalandı. Lüks moda markası, son reklam kampanyasıyla olay oldu. Kampanya için çekilen fotoğraflarda yer alan çocukların ellerindeki oyuncakların seks oyuncaklarına benzetilmesi sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

JOHNNY DEPP’İN KENDİNİ AKLAMA SAVAŞI

Amber Heard ve Johnny Depp, boşanmış olmalarına rağmen Hollywood’un ünlü çifti yeniden gündemdeydi. Tüm dünya haftalarca Amber Heard ve Johnny Depp davasını adeta nefes almadan takip etti. Bir davadan çok, dizi gibi bir sonraki duruşma ve tanıklar heyecanla beklendi. 23 gün süren davada da sık sık şoke edici, ilginç anlar yaşandı.

İkilinin, tüm dünyaya yansıyan davalarının sebebi ise Amber Heard’ün 2018’de kaleme aldığı ve Washington Post’ta yayınlanan yazıydı. Heard, bu yazıda isim vermese de Johnny Depp’i “kadın döven” ve kendini de şiddete maruz kalmış bir halk figürü olarak tanımladı. Tam da bu dönemde “MeToo” hareketinin etkisiyle Heard, pek çok ünlü ismi ve hatta stüdyoyu arkasına almayı başardı.

Johnny Depp, Heard’ün yazısıyla beraber itibarını hızla kaybetmeye başladığı gibi aynı zamanda projelerden de çıkarılmaya başlandı. Fantastik Canavarlar ve Karayip Korsanları serilerindeki rollerinden olurken kendine proje bulmakta da zorlandı. Depp, sonunda Heard’e karşı bir hakaret davası açtı, Heard de yeniden Depp’e karşı dava açtı ve sonunda ikili ayrılıklarından sonra yeniden mahkemede karşı karşıya geldi ve dava Depp’in zaferiyle sonlandı.

20 YIL GECİKMELİ DÜĞÜN

Jennifer Lopez ve Ben Affleck, 20 yıl gecikmeli olsa da nihayet mutlu sona ulaşmayı başardı. Çiftin bir araya gelmesi kadar düğün haberleri de hayranlarını sevindirdi.

37 YIL SONRA LİSTELERDE İLK SIRAYA YERLEŞEN ŞARKI

Netflix’in popüler bilimkurgu dizisi Stranger Things’in yayınlanan son sezonunda kullanılan nostaljik bir şarkı, Amerika’nın en hit 10 şarkısı listesine girmeyi başardı.

80’li yıllarda geçen bilimkurgu dizisi “Stranger Things”, Kate Bush’un 1985’te çıkan “Running Up That Hill” isimli şarkısına dördüncü sezonunun son bölümünde yer verdi. Ve şarkı, piyasaya sürülmesinden 37 yıl sonra, ABD’deki En İyi 10 Hit listesinde sekizinci sıraya kadar yükseldi.

İKLİM AKTİVİSTLERİ İŞ BAŞINDA

Küresel ısınma tüm dünyanın en önemli sorunu; çözümü için dünya liderleri, bilim insanları çalışmalar yapslar da bunlar iklim aktivistlerini pek de tatmin etmemiş olacak ki birbirinden ilginç protestolarla dikkat çekmeyi başardılar.

Özellikle dünyaca ünlü tablolara kendilerini yapıştırmaları ya da çorba dökmeleriyle dikkat çeken aktivistler, sanat çevrelerinde de tartışma yarattılar. Pek çok sanatsever, bu eylemlerin hedefinde yer alan kitlenin zaten iklim değişikliği konusunda duyarsız olmadığını savunsa da aktivistler istedikleri gibi dikkat çekmeyi de başarmış görünüyor.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları