ŞAHİN MENGÜ YAZDI- ÇİRKİN ÜSLUP

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ YAZDI- ÇİRKİN ÜSLUP

09.06.2018 - 7:58

ŞAHİN MENGÜ YAZDI- ÇİRKİN ÜSLUP

ÇİRKİN ÜSLUP

Sosyal Medyada Başbakan Binali Yıldırımın söylediği iddia edilen ve bugüne kadarda Binali Bey tarafından yalanlanmayan “Şer ittifakı tamam diyorsa, bize devam demek düşüyor.Tüm kahpelere ve hainlere inat Erdoğanla  devam” açıklaması dolaşıyor.

AKP dışındaki tüm muhalif kesimi ve insanları ‘şer’de ittifak etmiş şekilde gösteren, kahpe ve hain gibi sıfatlar reva görülen skandal sözler AKP’li sosyal platformlarında  büyük bir marifetmiş gibi paylaşılıyor.

AKP ve MHP arasında Cumhur ittifakı kurmak ne kadar hak ise, onun karşısında Millet ittifakı kurmakta o kadar haktir.

Kimse AKP ile MHP arasında kurulan ittifaka küfretmek hakkına sahip değildir. Değildir ama aynı şekilde Cumhur İttifakı karşısında kurulan ittifaka da kimsenin küfretme hakkı yoktur.

Demokrasilerde, demokratik yol ve vasıtalarla siyasi iktidarı değiştirmek arzusu nedeniyle kimse suçlanamaz.

Tayyip Erdoğan’ı demokratik yol ve vasıtalarla devirmek isteyenler niçin kahpe ve hain olarak nitelensinler ki; Kahpe’nin Türk Dil Kurumunun Türkçe Sözlüğündeki karşılığı orospu, ahlaksız kadın, dönek anlamına geliyor. Hain ise, hıyanet eden, zarar vermekten üzmekten veya kötülük  yapmaktan hoşlanan kötü niyetli olan, olarak tarif ediliyor.

Demokrasi azınlıkta kalan düşüncenin meşru yol ve vasıtalarla çoğunluk olabildiği rejimin adıdır. Bu nedenle iktidara karşı hukuka uygun şekilde muhalefet etmek, kahpelik ya da hainlik olarak nitelenemez.

 

ŞAHİN MENGÜ’nün yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

ÇİRKİN ÜSLUP- ŞAHİN MENGÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :