İNCE: ”SARAYA KRAL DEĞİL, HALKA CUMHURBAŞKANI SEÇİYORUZ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » İNCE: ”SARAYA KRAL DEĞİL, HALKA CUMHURBAŞKANI SEÇİYORUZ.”

09.06.2018 - 18:02

İNCE: ”SARAYA KRAL DEĞİL, HALKA CUMHURBAŞKANI SEÇİYORUZ.”

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim öncesi mitinglerine devam ediyor… Sakarya’da konuşan Muharrem İnce ‘Saray’a kral değil halka cumhurbaşkanı istiyoruz’ pankartını görerek yurttaşlara ‘Benim dönemimde kralın adamı değil adamın kralı olacaksınız’ dedi. Kocaeli’ndeki konuşmasında ise medya patronlarına seslenen İnce “İster gösterin ister göstermeyin, ister yazın ister yazmayın millet geliyor millet” diye konuştu.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda halka seslendi.

Sakaryalı yurttaşlar Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ‘yi İzmir Marşıyla karşıladı.

Meydana asılan ‘Saray’a kral değil, halka Cumhurbaşkanı seçiyoruz’ pankartı dikkat çekti.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , ekibinin hazır olduğunu belirterek, “Donanımlı ekiple Türkiye’yi 1 yılda düze çıkartacağız. Hukuk, adil mahkemeler, yatırım, üretim, bereketli topraklar, bacaları tüten fabrikalar ve çağdaş hesap veren yönetim, geleceği kurgulayan eğitim bunları yapabiliriz. Çiftçiye mazot 3 lira, fındık 15 lira olacak. Asgari ücret 2 bin 200, en düşük emekli maaşı bin 500 olacak” dedi.

İnce konuşmasına başlarken, gömleğine bulaşan mürekkepten bahsederek, “Tam otobüsten ineceğim milletvekili arkadaşlardan biri ‘Gömleğinde leke mi var’? dedi. Son anda fark ettim mürekkep kalem akmış. Ben de, ‘Bir fizikçide olacak leke mürekkep kalem lekesidir başka olmaz’ dedim. Bir çakma ekonomist var ya, diplomasız ekonomist ona Sakarya dan bir şey söyleyeyim. İlk Nobel ödülünü alan ekonomist değildir, bir fizikçidir.

Gözümün önünde 80 yılı 81 yılı Sakarya ‘da muavinlik yapıyoruz. Yalova’da küspeyi satıyoruz. Şeker fabrikası yalnızca Sakarya ‘daki çiftçilerin değil, Yalova’daki hayvancılıkla geçinenlerin de geçim kaynağıydı. Bir insanın vücudunda bir uzuv fazla büyürse ortaya ucube çıkar. Hepsi birlikte yani Türkiye’de sanayi gelişirken, tarımın gelişmesi, tiyatroların artması, fabrikaların tütmesi, tarlalardan bereket fışkırması lazım. Eğer bir parçası eksik olursa olmaz.” dedi.

BEDAVA KEK İSTEYENLER ERDOĞAN’A, İŞ İSTEYENLER BANA OY VERSİN’

Kıraathane isteyenlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, fabrikada iş isteyenlerin kendisine oy vermesini isteyen İnce, “Ben meydanlarda geziyorum hukuk devleti, özgürlük, gelecek, nano teknoloji, kuantum diyorum bizim beyefendi de kıraathane açacağım diyor. Biri diyor ki ‘İnce benim projemi çalma’ diyor. Ey diyor ‘Gençler ben size iş bulamam, atanamayan öğretmenler ben sizi atayamam, sağlıkçılar iş beklemeyin’ benden diyor. Her mahalleye açacak, kek koyacak kekliyor milleti. Ben kıraathane açmayacağım, ben fabrika açacağım fabrika. Aş, iş, özgürlük, demokrasi diyorum. Açacağı kıraathaneye de internet de bağlamıyor. Bedava kek isteyenler Erdoğan’a oy versin, fabrikada iş isteyenler bana oy versin. Erdoğan eğer çok istiyorsa ona Ankara’da eski cumhurbaşkanları için bir kıraathane açarım, keklerde benden. Son günlerde şaşkınım bir cumhurbaşkanı adayı bu açıklamaları nasıl yapıyor. Yanında FETÖ’cüler mi var? Bu herhalde bıktı, gitmek istiyor. Diyor ki Muharrem’e vereyim bu işi diyor. Bir insan şöyle der mi ? Şehir hastaneleri çok güzel oldu, müşterisi çok olacak diyor. Çünkü yüzde 70 garanti verdiler. Hastalanmaya mecbursunuz diyor. Bu mu Türkiye’yi kalkındıracak.  ”

“İNÖNÜ ADINA SENİNLE KONUŞMAYA VARIM”

“Dün de rahmetli İnönü FETÖ’cüymüş, arkasından söylediği laf şu; ‘Gelsinler konuşalım’ diyor. Erdoğan Erdal İnönü gelemez, istersen sen gidebilirsin oraya. İstiyorsan git. Ayrıca İnönü ailesi beni aradı. Dedi ki ‘Erdal bey rahmetli oldu gelemez aile adına sen gidebilirsin’ dediler. Sakarya ‘dan Recep Erdoğan’a sesleniyorum. Erdoğan ben Erdal İnönü adına seninle konuşmaya varım. İstediğin televizyon, istediğin kanalda yüreğin varsa cesaretin varsa çık karşıma çık.”

“MEYDAN BOŞ DEĞİL HER KUŞUN ETİ YENMEZ”

“Bana diyor ki geometrik olarak da pek de ince değil diyor. Ona anatomik derler. Burada da çattı gene. ‘Seçimde birinci çıkamazsan siyaseti bırakacak mısın?’ diyor. Erdoğan söz bırakacağım ama benim de bir isteğim var. Seninle bir televizyon kanalında ekonomi tartışmak istiyorum. Gel karşıma gel. Sen yüzde 51,79’la seçildin. Sen 51,79’un altında oy aldığında sen siyaseti bırakacak mısın? Madem meydan okuyorsun bende sana okuyorum. Meydan boş değil, unutma her kuşun eti yenmez.”

‘ERDOĞAN OTOMOBİLİN KAPORTASINA, BEN BEYNİNE TALİBİM’

İnce, Erdoğan’ın otomobilin kaportasına, kendisinin ise beynine talip olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Türkler tarım devrimini kaçırmadı. Ama sanayi devrimini kaçırdık. Yeni bir dönemle karşı karşıyayız. Süte mayayı çaldık, şimdi akıllı makineler yapacağız. İnsanoğlu önce suyun gücünden yararlandı buharı keşfetti, elektriği buldu, elektroniği buldu şimdi endüstri 4.0 dönemindeyiz. Bunu kaçırırsak 100 yıl yoksul oluruz. Erdoğan otomobil yapacağız diyor kaportasına talip, ben otomobilin beynine talibim beynine. ”

“HERHALDE SİBİRYA BELGESELİ İZLEDİ” 

Şimdi yine diyor ki meydanları geziyor bizle FETÖ arasında bağlantı kuruyor. Geçen gün ‘Biz gelmeden önce ambulansları köpekler çekiyor’ diyor.Herhalde Sibirya ile ilgili bir şeyler izledi. ‘Biz iktidara gelmeden önce MR mı vardı?’ diyor. Biz fal baktırıyorduk, kurşun döktürüyorduk. Buzdolabı medeniyet göstergesi dedi. 40 sene önce bizim evimizde buzdolabı vardı. Erdoğan bir şey yaptı buzdolabının içini boşalttı.

“BUNLAR MÜSLÜMAN MI?”

Sosyal medyada bir şeyler yapıyorlar. Cami ile benim fotoğraflarımı üst üste çakıştırıyorlar. Montaj fotoğrafları gösteriyorlar. Meydan meydan gezip bunları anlatırken sosyal medyada camiyle benim fotoğraflarımı üst üste çakıştırıyorlar. Samsun’a gittim gençler sahneye bisiklet getirdi. Bunu camiiye monte etmişler. Sözde camide bisiklete biniyorum. Camiide zeybek oynuyorum. Bunlar Müslüman mı? Bunlar sahtekar. Bunlar zavallı.

‘VATANDAŞ ASLA KEMER SIKMAYACAK’
Türkiye’nin sorunlarını yorgun bir adamın çözemeyeceğini söyleyen İnce, şöyle konuştu:
“İktidara gelmeden önce emar, tomografi mi vardı.? diyor. Doğru biz fal baktırıp kurşun döktürüyorduk. Böyle bir şey olabilir mi? Türkiye’de cari açık 55 milyar dolar, işsizlik yüzde 20, mutfaktaki enflasyon yüzde 30’un üzeri. Dolar 5 lira, ithalat 250 milyar dolar ve eğitimde de son sıradayız. Zihniyet şatafat, savurganlık, israf bizim yapmamız gereken sadece seçim değil, bir zihniyeti yok edeceğiz. İsraftan, insan ekonomisine geçeceğiz. Cumhurbaşkanı olduğumda asla vatandaş kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak devlet. 24 haziran da bu büyük değişimi gerçekleştiremezsek Erdoğan yeniden gelirse daha karanlık bir Türkiye, daha yüksek enflasyon, daha fazla işsizlik, faizlerin ne kadar yükseleceğini kimse bilemiyor. Gençler bu ülkeden kaçacaklar ve gelin Türkiye’nin büyük sorunlarını yorgun bir adam çözemez taze kan lazım Türkiye’ye taze kan. Umutlarınızı sakın yitirmeyin, umutlarınızı yeşertin el ele verelim.”

[Haber görseli]

ERDOĞAN’IN RABİASINA FARKLI YORUM

İnce, Türkiye’yi 1 yılda düze çıkaracaklarını ifade ederek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ekibim hazır. Donanımlı ekiple Türkiye’yi 1 yıl da düze çıkartacağız. Hukuk, adil mahkemeler, yatırım, üretim, bereketli topraklar, bacaları tüten fabrikalar ve çağdaş hesap veren yönetim, geleceği kurgulayan eğitim bunları yapabiliriz. Bu arada çiftçimizi unutacak halimiz yok. Çiftçiye mazot 3 lira, fındık 15 lira olacak. Asgari ücret 2 bin 200, en düşük emekli maaşı bin 500 olacak. Türkiye’nin çok ciddi sorunları var ama Son 15 yılda 865 milyar dolar vergi topladılar. 60 milyar dolar özelleştirme 323 milyar dolar borç yaptılar. Arada 30-40 milyar dolarlık iş peki kalan para nerede kalan para hırsızlığa gitti hırsızlığa. Erdoğan Sakarya ‘da dört parmak gösterdi mi? Ben anlatayım bir Erdoğan döneminde yolsuzluk var mı? Yoksulluk var mı? Yasaklar var mı? yalan var mı? Aha sana dört işte. Benim projem 3B projesi. Bir barışacağız, iki büyüyeceğiz, üç bölüşeceğiz.”

‘TÜRKİYE’NİN NASIL SOYULDUĞUNUN EN BÜYÜK GÖSTERGESİ KÖPRÜ OLAYIDIR’

Köprü tartışmasına değinen İnce, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Size bir köprü hikayesi anlatayım.Türkiye’nin nasıl soyulduğunun en büyük göstergesi köprü olayıdır. Boğaz köprüsünü Demirel yaptı, ikinci köprüyü Özal yaptı. Üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı. Dedim ki köprüyü yapmak kolay demir, beton para bas yap. Dördüncü köprüyü de İnce yapar dedim. ‘Sen yapamazsın’ dedi. Kardeşim Demirel’in yaptığı köprüden gidiş geliş 11 lira. Erdoğan’ın yaptığı köprüden 114 liraya bir gidiş, 228 liraya gidip geliyorsun. Beni dinleyen AK Partili kardeşlerimize sesleniyorum, bu memleketi soyuyorlar demektir soyuyorlar. Mübarek Ramazan ayındayız önümüz bayram. Bayram’da Demirel’in yaptığı köprüden bedavaya geçeceksiniz, Erdoğan’ın yaptığından parayla geçeceksiniz. Demirel’in yaptığının geliri Hazine’ye, Erdoğan’ın yaptığı köprünün geliri yabancı şirketlere gidiyor. Çocuğun bezinden yüzde 18 KDV alan bir devlet var. Erdoğan meydanlara gelip 3-5 çocuk yap diyor. Senin görevin çocuk sayısını belirlemek değil, görevin çocuk bezindeki KDV’yi düşürmek. Evinize gittiğinizde yüzünüzü yıkayacaksınız, kaç çeşit vergi ödüyorsunuz. Çevre temizlik, atık su, katı atık bertaraf vergisi, katık atık toplama vergisi ve KDV ödüyorsun Allah’ın suyuna 5 çeşit vergi ödüyorsun. Musluklardan akan sudan 5 çeşit vergi alındığını biliyor mu bu millet.” dedi.

“GÖRDÜM Kİ İLK TURDA BU İŞ BİTİYOR”

İnce, seçimi birinci turda kazanacağına inandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Türkiye’de en önemli sorunlardan birisi liyakatin olmamasıdır. En önce partililerle başlıyor onları yerleştirelim, sonra askerlik arkadaşı, çocuklar, damatlar, dünürler. Seçimi kazanacağımı Erdoğan’ın damadı milletvekilliğine müracaat etti, yani bakan olamayacak demek ki seçimi kaybedeceğini düşünüyor. Binali Yıldırım milletvekilliğine müracaat etti. 4 Mayısta kampanyaya başlarken bende ‘ikinci tura kalır bu iş’ dedim. Ama gördüm ki 1. turda bitiyor bu iş.” diye konuştu.

KOCAELİ’NDE İKİNCİ MİTİNG

Muharrem İnce, Sakarya mitinginin ardından Kocali’nde miting düzenledi.  Muharrem İnce ‘nin Kocaeli mitingindan önemli satırbaşları şöyle;

“SANA MEYDAN OKUYORUM ÇAKMA DÜNYA LİDERİ”

İlk işimiz sanayideki kalitesizliği aşmak olacaktır. Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri. Erdoğan kiminle kavga ederse yükseliyor. dolarla kavga etti dolar arttı. İnce’yle kavga etti İnce’nin oyu arttı. Sanayimiz kısır döngü içerisinde.Kalkınma bankası girişimcileri destekleyecek. Tarımda faaliyet gösterenleri destekleyecek. Türkiye bir karanlığa doğru gidiyor. Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir cumhurbaşkanı var.

“NİYE KORKUYORSUN?”

Sanayiyi terk edip sanayicileri inşaatçı yaptık. Ne yazık ki yüksek teknoloji yüzde 1. Eğer inşaat dünyayı zenginleştirseydi, 1500 yıl önce asıl inşaatı Çinliler yaptı. İstanbul surları yüzyıl öncesinin en büyük inşaatıdır. Kalkınma sanayi ile olur. Erdoğan dünyayı 1000 sene geriden takip ediyor. Değerli komşularım bizim buradan çıkışımız sanayi ile olacaktır. Erdoğan ne ile kavga ettiyse o arttı. İnce’yle kavga etti İnce’nin oyu arttı. Meydanlarda ne söylediğini bilmeyen bir Cumhurbaşkanı var. Erdoğan dün rahmetli Erdal İnönü’yü de FETÖ’cü yaptı. Erdal İnönü rahmetli olamaz gelemez istersen sen git dedim. Ben buradan Erdoğan’a sesleniyorum. Erdal İnönü yok Muharrem İnce var. Sana meydan okuyorum çakma dünya lideri. Gelsin ekonomi, dış politika, sanayi tartışalım. Ben üretim, sanayi diyorum sen kıraathane diyorsun.

“MEDYA PATRONLARINA SESLENİYORUM”

Benim dönemimde Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nın tüm genel müdürlerini değiştireceğim. O kredileri nasıl aldığınızı belirleyeceğim. İlk kez açıklıyorum. Medya emekçilerine değil patronlarına sesleniyorum. Allah’ın izniyle bu iş oldu. Medya patronlarına sesliyorum şimdi. Ben seçildiğim zaman özgür olacaksınız. İstediğiniz haberi yapacaksınız. Siz ister gösterin ister göstermeyin, ister yazın ister yazmaın. Dip dalgası geliyor. Millet geliyor millet”

48 SAT İÇİNDE OHALİ KALDIRACAĞIM

“Ben ustayım diyor. 16 yılın sonunda anlaşıldı meğer kek ustasıymış. Milleti de kekleyeceğini zannediyor. Kocaeli ‘de çok kamyoncu var. Benim babamda kamyoncuydu. Kamyoncuları vergilerden kurtarıp tüm sorunlarını çözeceğim. Emmeğin başkentinde size sözüm Cumhurbaşkanı seçildiğim 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağım.”

“SEN SÖKTÜĞÜN APOLETLERİ FETÖ’YE Mİ TAKTIN?”

-Bana diyorki ‘Demirtaş’ı neden ziyaret ettin?’ Demirtaş’ı ziyaret ettim, sana mı soracağım. Seni bile ziyaret ettim. Sana bile katlandım.

-Ali Cengiz oyunları ile bu iş olmaz. Camiide zeybek oynuyormuşum. Sizce bu olabilir mi? Ben FETÖ’cüler montajcı sanıyordum Meğer bunlar da montajcıymış.

-Apoletlerini sökerim lafımın arkasındayım. Erdoğan’da cevap veriyor ‘Apo’ya mı takacaksın’ diyor. Ben Apoyla hiç tanışmam dünya görüşüm ayrı. Peki sen Ergenekon’da Balyoz’da birçok apolet söktün. Sen FETÖ’ye mi taktın?

İki şey çok canımı yaktı

-İki şey çok canımı yaktı. Vekil arkadaşlarımız kağıt toplayan çocuğa ‘Hayalin nedir’ diye soruyor. Çocuk ‘büyük karton bulmak istiyorum daha çok para ediyor’ diyor. Bu benim çok canımı acıttı. Çocuklara hayal kurmayı öğreteceğim.

-Köylü bir vatandaş dedi ki tütün ekmeyi yasakladılar. Türk tütününde zehir Amerikan tütünün de vitamin mi var?

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :