24 HAZİRAN HÜSRANLA BİTTİ AMA TARTIŞMASI BİTMEDİ. KILIÇDAROĞLU’NUN ”SEÇİM GECESİ DAVET ETTİM.” SÖZÜNE, İNCE’DEN YANIT: ”BÖYLE BİR YALAN GÖRMEDİM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » 24 HAZİRAN HÜSRANLA BİTTİ AMA TARTIŞMASI BİTMEDİ. KILIÇDAROĞLU’NUN ”SEÇİM GECESİ DAVET ETTİM.” SÖZÜNE, İNCE’DEN YANIT: ”BÖYLE BİR YALAN GÖRMEDİM.”

15.09.2018 - 12:22

24 HAZİRAN HÜSRANLA BİTTİ AMA TARTIŞMASI BİTMEDİ. KILIÇDAROĞLU’NUN ”SEÇİM GECESİ DAVET ETTİM.” SÖZÜNE, İNCE’DEN YANIT: ”BÖYLE BİR YALAN GÖRMEDİM.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, “Seçim gecesi Muharrem İnce’yi genel merkeze davet ettim, gelmedi” dediği yönündeki kulis haberleri üzerine Muharrem İnce “Bundan daha büyük bir yalan görmedim. Böyle bir davet olmadı” diye konuştu.

CHP’de seçim gecesi genel merkezin ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin farklı açıklamaları parti içinde bir koordinasyon sorunu olduğu yönünde eleştirilere neden olmuştu.  Kılıçdaroğlu’nun parti il başkanları ile yaptığı toplantıda, seçim gecesini iyi yönetemediklerini kabul ederken“Defalarca ‘Muharrem Bey’in o gece buraya gelmesi lazım’ dedim. Davet edildi, gelmedi. Zorla mı getirelim?” dediği, kulis haberi olarak basına yansımıştı. Haber CHP yönetimince yalanlanmamıştı.

Milliyet yazarı Tunca Bengin’in, konuyla ilgili sorusunu yanıtlarken İnce konuyla ilgili şunları söyledi: “Bıktım bunlara cevap vermekten. Bakın o gece çıkıp konuşsaydım da o zaman bir cümlemi alacaklardı, ona takılacaklardı, beni itibarsızlaştırmak için. Bana 15 milyon oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum: Bu oyunun parçası olmayın, birincisi bu. İkincisi, seçim sonuçları Genel Merkez’de, benim elimde veri yok. Televizyonlar kaybettiğimizi, Genel Başkan Yardımcısı ikinci tura kaldığını söylüyor. Ben çıkıp da ne diyecektim? Bir diğeri Sayın Genel Başkanım seçim gecesi beni davet etmiş, ben gitmemişim. Bu hayatımda gördüğüm en büyük siyasi yalandır. Bundan daha büyük bir yalan görmedim. Böyle bir davet olmadı. Bunu kim söylüyorsa yalan söylüyor. Artı, o gece için partinin yöneticileriyle şöyle kararlaştırmıştık; Buna Bülent Tezcan, Engin Altay, Yaşar Tüzün dahil. Dedik ki seçim ikinci tura kalır, yakasındaki rozeti çıkarmış, Türk bayrağı takmış birisi olarak seçim sonuçlarını Genel Merkez’de izlersem ikinci turda SP’liden, İYİ Partiliden, MHP’liden oy isteyemeyiz. O gerekçeyle bir otele gittik. Bu benim görüşüm değildi. Bir konsensüs sonucu ikinci turu düşünerek otele gittik.”

İnce “Bunlar biliniyorsa böyle sözler nasıl söyleniyor?”sorusuna da “Ben bunu Genel Başkan’ın ağzından duymadım. Parti Meclisi’nde konuşulanlar diye haber yapıldı. Ben ağzından böyle bir laf duymadım” diye yanıt verdi.

Bengi’nin “Yalanlama olmadı ama…” demesi üzerine de İnce “Bilemiyorum. Bu haberi yapan, yaptıran, söyleyen dünyanın en büyük yalancısıdır. Kim söylüyorsa… Böyle bir davet olmadı. Böyle bir davetin olduğunu ispatlasınlar siyaseti bırakırım” diye konuştu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :