24 HAZİRAN ÖNCESİ BÜYÜK PARÇASINI İYİ PARTİ’YE KAPTIRAN MHP, CHP’NİN ELİNDEKİ 14 BELEDİYEYE GÖZ MÜ DİKTİ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 24 HAZİRAN ÖNCESİ BÜYÜK PARÇASINI İYİ PARTİ’YE KAPTIRAN MHP, CHP’NİN ELİNDEKİ 14 BELEDİYEYE GÖZ MÜ DİKTİ?

01.12.2018 - 9:19

24 HAZİRAN ÖNCESİ BÜYÜK PARÇASINI İYİ PARTİ’YE KAPTIRAN MHP, CHP’NİN ELİNDEKİ 14 BELEDİYEYE GÖZ MÜ DİKTİ?

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat bugünkü köşesinde MHP kulislerinden edindiği bir iddiayı gündeme taşıdı. Fırat’ın iddiasına göre “Çalışmada, “14 ilçede CHP’nin MHP’yi kıl payı geçtiğini gösteren oy oranları” yer alıyor. Öte yandan MHP’de bir de protokol hazırlığı yürütülüyor.

Fırat’ın yazısından ilgili bölüm şöyle;

MHP üç büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan etti. AK Parti, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı,  gözler İstanbul’da.

Bu ‘cumhur ittifakı’nda işbirliğinin en kritik bölümlerinden biriydi. ‘Biriydi’ diyorum çünkü sırada 60 belediye başkanını açıklayan AK Parti’nin hangi illerde ve ilçelerde aday çıkarmayıp MHP’nin adayını destekleyeceği bölüme geldi sıra.

İki partinin yetkili kurmayları çalışıyor. Partiler kendi içlerinde ayrı ayrı da çalışma yürütüyor. MHP’nin yürüttüğü çalışma ile ilgili çok önemli bir duyum aldım. MHP çok kapsamlı bir hazırlık yapıyor. Önce MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sunulacak olan çalışmada, “14 ilçede CHP’nin MHP’yi kıl payı geçtiğini gösteren oy oranları” yer alıyor. İşbirliğine gidilmesi durumunda bu 14 ilçeyi MHP kazanabileceğini düşünüyor. Adana, Mersin, Osmaniye, Iğdır, Manisa, Isparta’nın yanı sıra Ege’de bir ya da iki il için de MHP iddialı. Bu bilgilerin yer aldığı dosyada işbirliğinin çerçevesini çizen protokol metninin de bulunduğu bilgisi var.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :