31 MART BİR EŞİKTİ, AMA SONRASINDA SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA KARARLILIĞI DAHA DA ÖNEMLİYDİ. PEKİ BU NASIL BAŞARILDI?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 31 MART BİR EŞİKTİ, AMA SONRASINDA SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA KARARLILIĞI DAHA DA ÖNEMLİYDİ. PEKİ BU NASIL BAŞARILDI?

19.04.2019 - 8:50

31 MART BİR EŞİKTİ, AMA SONRASINDA SANDIKLARA SAHİP ÇIKMA KARARLILIĞI DAHA DA ÖNEMLİYDİ. PEKİ BU NASIL BAŞARILDI?

17 gün boyunca sandık başında AKP’nin itirazlarına karşı gece gündüz nöbet tutan milletvekillerinden Abdurrahman Tutdere: Bu çalışma temposu genel merkez, örgütlerimiz, halk ve milletvekillerinin gerçekten kaynaşmasına da vesile oldu. Tarihi bir kenetlenme yaşadık” değerlendirmesini yaptı.

İmamoğlu mazbatasını 17 gün süren yoğun bir mücadele sonunda kazandı. Tüm CHP milletvekilleri parti tarafından İstanbul’da görevlendirildi. Sırasıyla Çatalca, Büyükçekmece ve son olarak Maltepe’de bulunan Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere “Bu çalışma temposu genel merkez, örgütlerimiz, halk ve milletvekillerinin gerçekten kaynaşmasına vesile oldu” diyor.

Doğum günü kutlamaları, evlerden getirilen pasta ve çörekler bu gerçekten uzaklaştığımız günleri bir nebze daha ‘gerçek düzleme’ yaklaştırmış gibi gözüküyor” ifadelerini kullanıyor.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Birgün gazetesinden Diren Deniz Sarı’ya konuştu.

• Kaç noktada sandık başında beklediniz?

Partimizin verdiği görevle Çatalca’da milletvekili arkadaşlarımızla birlikte toplamda 181 sandıkta 58 bin oyun sayılmasına nezaret ettik. Buradan sonra Büyükçekmece’de görevliydik ve sonra Maltepe’ye gittik.

“CHP TABANI TARİHİ BİR KENETLENME YAŞADI”

• 17 günü düşündüğünüzde, nasıl bir atmosfer yaşandı?

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :