29 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

MARDİN’DEKİ KAZAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » MARDİN’DEKİ KAZAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Eklenme : 22.08.2022 - 17:23

MARDİN’DEKİ KAZAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Cumartesi günü Mardin’de 20, Gaziantep’te 15 kişinin ölümüne neden olan kazalarla ilgili soruşturmalar sürerken, Mardin’deki kazaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Derik Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) sitesinde yayımlandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, iki kaza hakkında, “Yol kusurundan kaynaklı kazalar değil. İnceleme, araştırma ve soruşturmalar devam ediyor. Şu an yol kusuru dışında olan sürücü hataları ve araç hataları gözükmekte” dedi.

Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karaismailoğlu, “Bu kazalar bizi derinden yaraladı. Dileğimiz bu tür kazaların bir daha olmaması” diye konuştu.

Mardin’deki trafik kazasına karışan iki tır şoförü ile Gaziantep’teki trafik kazasına karışan bir otobüs şoförü tutuklandı.

Soruşturmaların çok yönlü yürütüldüğünü söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Eksik görürsek bedelini ödetiriz” dedi. Mardin’de kaza olan yolda bir eğim olduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Vatandaşlarımızın Mardin’deki çevre yolu talebine cevap vereceğiz. Ulaştırma Bakanlığımız buraya gelecek ve bunu hemen hayata geçirmeye çalışacak” dedi.

Soylu, “Kaza kurbanlarımız ailelerini yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

Mardin’in Derik ilçesinde Cumartesi günü meydana gelen ve 20 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre Derik’te yaşayan ama haberde adının geçmesini istemeyen bir görgü tanığı kazanın ardından “Orada keskin bir rampa var ve daha önce de birçok kaza yaşandı” demişti.

Üçyol mevkiindeki kazanın ardından yaralanan ve gözaltına alınan tır şoförlerinin emniyetteki işlemleri Pazar günü tamamlandı.

İki sürücü, SEGBİS ile bağlandıkları Derik Sulh Ceza Hakimliğince “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma” suçundan tutuklandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları