14 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

”4 BİN TL’NİN ALTINA İNDİRİLEMESİN”..TÜRK İŞ BAŞKANI ATALAY’IN 20 YIL SONRA ANIMSADIĞI GERÇEK: ”7 MİLYONA YAKIN İNSAN ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNMEYE ÇALIŞIYOR, AİLELERİYLE BERABER 30 MİLYONUN ÜZERİNDE KİŞİ, YANİ ÜLKENİN ÜÇTE BİRİNDEN FAZLA”

Ana Sayfa » EKONOMİ » ”4 BİN TL’NİN ALTINA İNDİRİLEMESİN”..TÜRK İŞ BAŞKANI ATALAY’IN 20 YIL SONRA ANIMSADIĞI GERÇEK: ”7 MİLYONA YAKIN İNSAN ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNMEYE ÇALIŞIYOR, AİLELERİYLE BERABER 30 MİLYONUN ÜZERİNDE KİŞİ, YANİ ÜLKENİN ÜÇTE BİRİNDEN FAZLA”

Eklenme : 08.12.2021 - 10:33

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ın, asgari ücretin 4 bin liranın altına indirilmemesini istediği belirtildi.

Atalay, dünkü asgari ücret toplantısı öncesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’le yaptığı telefon konuşmasında bekledikleri rakamı iletirken, kamu emekçisine olduğu gibi işçiye de ek refah artışı yapılması gerektiğini söyledi.

“İŞÇİYİ BUNUN DIŞINDA TUTMALARI MÜMKÜN DEĞİL”

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah’ın haberine göre, asgari ücretin 4 bin liranın altına indirilmemesini isteyen Atalay toplantı öncesi yaptığı açıklamada, “Bize de memurlara da enflasyonun üzerinde bir zam olduğu zaman devlet onları veriyor. Bakan Bey’in ifadesine göre enflasyonun üzerinde ne varsa kümülatif onu tamamlamayı düşünüyorlar. İşçiyi bunun dışında tutmaları mümkün değil” demişti.

Kamuoyunda oluşan rakamların ortada olduğunu ifade eden Atalay, “Bu rakamların altında bir şeye ‘evet’ dememiz mümkün değil. İnşallah umduğumuz gibi olur. Hep beraber zevkle imzalarız. 7 milyona yakın insan bununla geçinmeye çalışıyor. Aileleriyle birlikte 30 milyonun üzerine kişi. Yani ülkenin üçte birinden daha fazla” değerlendirmesini yapmıştı.

ilgili haber:

20 YIL BOYUNCA SUSAN TÜRK İŞ BAŞKAN ATALAY, ŞİMDİ NİÇİN ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA ASLAN KESİLDİ?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları