AVA GİTMEYE HAZIRLANANLAR BİLSİNLER Kİ AVLANACAKLAR-ENİS TÜTÜNCÜ

Ana Sayfa » GÜNCEL » AVA GİTMEYE HAZIRLANANLAR BİLSİNLER Kİ AVLANACAKLAR-ENİS TÜTÜNCÜ

19.04.2018 - 21:09

AVA GİTMEYE HAZIRLANANLAR BİLSİNLER Kİ AVLANACAKLAR-ENİS TÜTÜNCÜ

 

Baskın seçim kararının bütün hesapları alt üst ettiği bir süreçte siyaset arenasının deneyimli isimleri yaşanan gelişmelerİ acaba nasıl değerlendiriyorlar?

CHP ile Ortak Akıl Platformu’nun kilit ismi, yılların siyasetçisi Enis Tütüncü 24 Haziran’ın ne anlama geldiğini, olası gelişmeleri, son referandumda ülkenin adeta kaderini değiştirmeye yetecek bir güce ulaşmış HAYIR CEPHESİ nin taşıdığı önemi bakın nasıl değerlendirdi:

”16 Nisan referandum çalışmalarında CHP Ortak Akıl Platfomu’nun bir temsilcisi olarak 20 ili bizzat kendim dolaşmıştım.

Söz konusu iller 1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran’a göre AKP’nin en fazla oy artırdığı seçim bölgeleriydi.

Çalışmalarımızda CHP dışındaki partileri esas aldık. Yani komşu parti örgütlerini ve onların mahallelerini olabildiğince ziyaret ettik. Bu süreçte beni en fazla etkileyen nokta Saadet Partisi’nin seçmenleri başta olmak üzere, kapısını çaldığımız tüm komşu partilerin hem örgütleriyle, hem onlara gönül verenleriyle, Türkiye’nin bekası ile ilgili temel müştereklerde içtenlikle bütünleşmemizdi.

Referandumda aldığım en temel ders budur.

Geçmişin yanlış/bilinçsiz  siyaset manevralarıyla ayrıştırılan, hatta aralarındaki gönül bağları dahi kopartılan bu toprağın insanının, Türkiye’nin geleceği söz konusu olduğunda birbirlerinin değerlerini ve güzelliklerini sahiplendiklerine  tanıklık etmekten sonsuz mutluluk duydum.

İşte bunun içindir ki iktidardakilerin devlet olanaklarını acımasızca kullanılmalarına ve milletimize dayanma sınırlarını zorlamanın ötesinde, baskı yapılmasına karşın ‘’HAYIR’ oyları kesinlikle fazla çıkmıştır.”

 

Enis Tütüncü’nün yazısının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

AVA GİTMEYE HAZIRLANANLAR BİLSİNLER Kİ AVLANACAKLAR-ENİS TÜTÜNCÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :