ŞAHİN MENGÜ YAZDI- SUÇLULARIN TELAŞI İÇİNDESİNİZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞAHİN MENGÜ YAZDI- SUÇLULARIN TELAŞI İÇİNDESİNİZ

07.08.2018 - 8:47

Şahin Mengü

Şahin Mengü

yazarın tüm yazıları
ŞAHİN MENGÜ YAZDI- SUÇLULARIN TELAŞI İÇİNDESİNİZ

SUÇLULARIN TELAŞI İÇİNDESİNİZ

24 Haziran seçimlerinde AKP sözcüleri, Cumhurbaşkanı Cumhuriyet Halk Partisi’ni PKK ile işbirliği yapmakla suçladılar. Hatta daha da ileri giderek seçimden sonra da Tayyip Erdoğan, HDP’yi kast ederek “Parlamentoya girsinler diye onlara destek verenler bunun hesabını verecekler” diye tehdit etti.

Bu itham tam bir suçluların telaşı içinde söylenmiş bir sözdür.

Türkçemizde böyle saçmalamalar karşısında söylenecek çok söz vardır. “Örneğin aynaya bak” ,”Dinime küfreden bari Müslüman olsa” gibi.

Sosyal medyayı, gazete arşivlerini, birazcık  tararsanız çok kolaylıkla PKK’nın yakın zamana kadar kimlerin himayesinde olduğunu görürsünüz.

Örneğin Şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan iken “PKK ile görüşen arkadaşı ben gönderdim. Sıkıntısı olan varsa bana söylesin.’’ dememiş miydi?

Tayyip Bey Başbakan iken yardımcısı olan Yalçın Akdoğan “Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. O bölgenin yeni aktörüdür.” dememiş miydi?

Eski başbakan yardımcısı ve AKP içinde özgül ağırlık sahibi olduğu içinde oğlu AKP’den milletvekili yapılan Bülent Arınç, “ ‘Sayın Öcalan’ demeyi ve PKK bayrağı açmayı suç olmaktan biz çıkardık” sözleri unutulabilir mi?

Tayyip Beyin eski gözdelerinden, Eski Devlet Bakanı Beşir Atalay “ Abdullah Öcalan, Kürtler’in lideridir.Onun mesajları bizim de düşüncemizdir. (Burada saygısızlık yapmış, ‘Sayın’ dememiş)”

Bir milletvekili, tahmin ediyorum şu anda sıfatlı bir görevi de olan Yasin Aktay “ Abdullah Öcalan dünyanın geleceğini  iyi okuyor. Çok değerli şeyler söylüyor”

Yandaş yazar Bengisu Karaca “ Bebek katili denilen Öcalan bize geleceği gösteriyor”

Yandaş yazar Cem Küçük “Öcalan olmasaydı şu an çoktan kan gövdeyi götürmüştü” demişlerdir.

 

ŞAHİN MENGÜ’nün yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

SUÇLULARIN TELAŞI İÇİNDESİNİZ- ŞAHİN MENGÜ

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :