26 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

TANIMLAMASI FETÖ BENZERİ BİR OLUŞUM..ESKİ TÜGVA YÖNETİCİSİ AÇIKLAMALARINA DEVAM EDİYOR: VAKIF ÜZERİNDEN ORDU, EMNİYET VE DİĞER KURUMLARA YÜZLERCE KİŞİ YERLEŞTİRİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » TANIMLAMASI FETÖ BENZERİ BİR OLUŞUM..ESKİ TÜGVA YÖNETİCİSİ AÇIKLAMALARINA DEVAM EDİYOR: VAKIF ÜZERİNDEN ORDU, EMNİYET VE DİĞER KURUMLARA YÜZLERCE KİŞİ YERLEŞTİRİLDİ

Eklenme : 13.10.2021 - 20:21

TANIMLAMASI FETÖ BENZERİ BİR OLUŞUM..ESKİ TÜGVA YÖNETİCİSİ AÇIKLAMALARINA DEVAM EDİYOR: VAKIF ÜZERİNDEN ORDU, EMNİYET VE DİĞER KURUMLARA YÜZLERCE KİŞİ YERLEŞTİRİLDİ

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurucuları arasında yer aldığı, Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edildi.

Torpil listeleri ve kamu mülklerine kelepir fiyata çökme iddiaları ile gündeme oturan TÜGVA’nın eski yöneticisi Tamer Özsoy, TELE1 canlı yayınına bağlandı.

1,5 sene TÜGVA’da yöneticilik yapan Gelecek Partisi Van/İpekyolu Kurucu İlçe Başkanı Tamer Özsoy, “Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın. Bu konunun üzerine gidilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Belgelerin ortadan kaldırılabileceğini söyleyen Özsoy, bilgilerin buzdağının yüzde 1’lik kısmı olduğunu ifade etti.

‘FETÖ’DEN ÇOK KORKTUK’

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Özsoy’un açıklamaları şöyle:

  • Van’da yöneticilik yaptık. Çok şey gördüm. Onlardan korkmuyoruz. FETÖ’den çok korktuk. Korku iklimi yaşanmasını istemiyoruz.
  • Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarına sesleniyorum, ilk başta beni sonra tüm sorumluları yargılayın.
  • Bu konunun üzerine gidilmesi lazım. TÜGVA’da bir sistem vardı. Bu sisteme üyeler kaydediliyordu. TÜGVA istediği kişinin bilgilerini alıyordu. Bir kayıt tutuluyor.

‘BUZDAĞININ YÜZDE 1’İ’

  • Buzdağının yüzde 1’i. Bence TÜGVA’ya tahsis edilen binaların neden tahsis edildiğinin araştırılması lazım. Buna kimler vesile oldu. Bunların araştırılması lazım. Devamı çıktığında ‘Bu da mı olmuş’ diyeceğiz.

‘BENİ ARAYAN OLMADI’

  • Belgeler ortadan kaldırılabilir. Bundan sonrası gazetecilere düşüyor, büyük pay Türk adaletine düşüyor. Bu konu kapatılacak bir konu değil.
  • TÜGVA’dan beni arayan olmadı, sosyal medyadan saldırmaya başladılar.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları