29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ AYKUT ERDOĞDU VE YDK ÜYESİ TUBA TORUN PARTİLERİNDEN İSTİFA ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ AYKUT ERDOĞDU VE YDK ÜYESİ TUBA TORUN PARTİLERİNDEN İSTİFA ETTİ

Eklenme : 29.06.2022 - 19:04

CHP’Lİ AYKUT ERDOĞDU VE YDK ÜYESİ TUBA TORUN PARTİLERİNDEN İSTİFA ETTİ

Eski eşinin paylaştığı ses kaydı ile gündeme gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve Erdoğdu’nun yeni eşi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi (YDK) üyesi Tuba Torun Erdoğdu, istifa etti.

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun, yaklaşık üç ay önce ayrıldığı Özge Erdoğdu ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydı paylaşılmıştı. Telefon konuşmasında, Erdoğdu’nun yakın zamanda evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun ve CHP Parti Meclisi hakkında kullandığı ifadeler gündem olmuştu.

Twitter’dan açtığı hesapla görüşmeyi yayımlayan Özge Erdoğdu bu kaydı 3.5 ay önce aldığını ifade etmişti.

TUBA TORUN HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Tuba Torun, yaşananlardan sonra hastaneye kaldırılmıştı. Erdoğdu, Torun’dan özür dileyen bir paylaşımda bulunarak, “Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum… Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba’yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek…” ifadelerine yer vermişti.

CHP: EN DOĞRU KARARI VERECEĞİNE İNANIYORUZ

Son olarak CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Erdoğdu’nun eski eşi Özge Erdoğdu ile yaptığı telefon görüşmesi kaydının sosyal medyada paylaşılmasıyla ilgili açıklama yapmıştı. Öztrak konuya ilişkin bir soru üzerine “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

İSTİFA ETTİLER

Yaşananların ardından, Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun çifti, CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

Partiden yapılan açıklama, şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Milletvekilimiz Aykut Erdoğdu ve YDK Üyemiz Tuba Torun Erdoğdu, gördükleri lüzum üzerine partimizden istifa etmiştir. Sayın Genel Başkanımız, yaşanan süreç ile ilgili kararı, kendi takdirlerine bırakmıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendileri üzerinden yıpratılmaması amacıyla bu kararı aldıklarını bildirdiler.”

İLGİLİ HABER: İstifa konusu ilk olarak Yurtseverlik.Com Genel Yayın Yönetmeni Ferhan Şaylıman’ın programında gündeme taşınmıştı. İşte o çağrı:

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları