28 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’DAN BÜYÜKELÇİLERE ÇAĞRI: SİZLERİN DE DESTEĞİYLE 2023’Ü YURTDIŞINDA DA DEMOKRASİ ŞÖLENİNE ÇEVİRECEĞİZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’DAN BÜYÜKELÇİLERE ÇAĞRI: SİZLERİN DE DESTEĞİYLE 2023’Ü YURTDIŞINDA DA DEMOKRASİ ŞÖLENİNE ÇEVİRECEĞİZ

Eklenme : 08.08.2022 - 16:36

ERDOĞAN’DAN BÜYÜKELÇİLERE ÇAĞRI: SİZLERİN DE DESTEĞİYLE 2023’Ü YURTDIŞINDA DA DEMOKRASİ ŞÖLENİNE ÇEVİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Finlandiya ve İsveç verdikleri sözleri yerine getirmezlerse NATO üyeliklerini onaylamayacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO’ya girmek isteyen Finlandiya ve İsveç’in, verdikleri sözleri yerine getirmemeleri durumunda üyelik başvularını onaylamayacaklarını söyledi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre Çankaya Köşkü’nde düzenlenen 13. Büyükelçiler Konferansı’nda konuşan Erdoğan, “Hiçbir NATO ülkesinin Türk adaletinden kaçan FETÖ’cü alçaklar ve PKK’lılar için güvenli liman olmaması gerekir” dedi.

Türkiye’nin “PKK ile mücadelesinde olduğu gibi FETÖ ile mücadelesinde de yalnız bırakıldığını” söyleyen Erdoğan şöyle devam etti:

 “PKK’lıların sokaklarında cirit attığı, her yıl ciddi miktarda haraç topladığı, eylem yaptığı devletlerin üyelikleri NATO’ya fayda sağlamayacağı gibi temsil ettiği değerlere de zarar verecektir. İsveç ve Finlandiya’ya net tavrımızı söylüyoruz. Sözler yerine getirilmeden Türkiye bu ülkelerin üyeliğini kabul etmeyecektir. Karşılaştığımız çifte standartlara rağmen Avrupa Birliği hedefimizden vazgeçmedik.”

Suriye’ye operasyon mesajı

Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinde bir operasyon mesajı da verdi ve “Güney sınırımız boyunca 30 km derinliğinde 30 km boyunca güvenli hat kurma kararlılığımız bakidir. Suriye’de terör örgütünün yuvalandığı son bölgeleri de temizleyerek, güvenlik kuşağının halkalarını yakında birleştireceğiz” dedi.

Büyükelçilere çağrı
Seçimlerin ülkemize, demokrasimize yakışır şekilde düzenlenmesi hususunda sizlere büyük görevler düşüyor. FETÖ ve PKK’nın süreci zehirlemesine müsaade etmemelisiniz. Sizlerin de desteğiyle 2023’ü yurt dışında da demokrasi şölenine çevireceğimize inanıyoruz, gayretleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

İLGİLİ HABER:

E. BÜYÜKELÇİ DR. A. BÜLENT MERİÇ YAZDI- TÜRK DİPLOMASİSİ NE ÖLÇÜDE AKİL VE MÜŞFİK? SOÇİ ZİRVESİ ÖRNEĞİ..

E. BÜYÜKELÇİ DR. A. BÜLENT MERİÇ YAZDI- TÜRK DİPLOMASİSİ NE ÖLÇÜDE AKİL VE MÜŞFİK? SOÇİ ZİRVESİ ÖRNEĞİ..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları