23 Mart 2023 - Hoş geldiniz

KOORDİNATÖR VALİDEN ”MÜTHİŞ” ÖNERİ: MEMUR VE İŞÇİLER BİR AYLIK MAAŞLARINI ALMASINLAR NE OLACAK?

Ana Sayfa » GÜNCEL » KOORDİNATÖR VALİDEN ”MÜTHİŞ” ÖNERİ: MEMUR VE İŞÇİLER BİR AYLIK MAAŞLARINI ALMASINLAR NE OLACAK?

Eklenme : 21.02.2023 - 8:22

KOORDİNATÖR VALİDEN ”MÜTHİŞ” ÖNERİ: MEMUR VE İŞÇİLER BİR AYLIK MAAŞLARINI ALMASINLAR NE OLACAK?

Depremin ardından Antep’in Nurdağı ilçesinde koordinatör vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, halka “Malının yüzde 10’unu” memur ve işçilere ise “1 aylık maaşını” bağışlama çağrısı yaptı, “Ne olacak? Aç kalmayız” dedi.

Daha önce depremzedelere yaptığı açıklamada “Kusura bakmayın belki geç geldik ama durum, bildiğinizden çok daha vahim… Açıklanan rakamlardan üç, dört belki beş kat daha kötü” diyen vali Bilgin’in 5 gün önce bu defa kameraların karşısına geçerek yaptığı açıklama gündem oldu.

1 AY ÇADIR, 11 AY KONTEYNER, SONRA DA KONUT

Nurdağı’ndaki son durumu anlatan Osman Bilgin depremzedeleri 1 ay çadırlarda, 11 ay konteynerlerde, sonra da konutlarda barındırmak istediklerini söyledi.

“Burada yapılacak konut sayısı aşağı yukarı 12-13 bine yakın. Bu çok büyük bir rakam” diyen Bilgin şöyle devam etti: “Çağrıda bulunuyorum. Yaşadığımız felaket normal bir felaket değil. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, halkına şöyle diyorum; Hepimiz malının yüzde 10’unu bu süreç için bağışlasın.

‘AÇ KALMAYIZ’

Vatandaşlarımız gönül rızasıyla 10 liramız varsa 1 lirasını mutlaka bu sürece bağışlayalım. Hep beraber bu süreci ayağa kaldıralım. 10 liramız 5 liraya düşmesin, 20 lira olsun.

Memurların hepsi 1 aylık maaşlarını almasınlar, ne olacak? Yani aç kalmayız. İşçilerin hepsi, 1 aylık maaşlarını almasın.”

 

İLGİLİ HABER: NASIL ÖNERİ AMA? KOORDİNATÖR VALİ TÜRKİYE TEK YÜREK KAMPANYASINDA TOPLANAN 115 MİLYAR TL BAĞIŞI BİR ÇIRPIDA GEÇİP, MEMUR VE İŞÇİNİN MAAŞINI YARDIM OLARAK İSTEMİŞ..TEK KELİMEYLE MÜTHİŞ……………..VE DÖNELİM DEPREM BÖLGESİNE………..DEPREM BÖLGESİNDE DEĞİŞEN HİÇBİR ŞEYİN OLMADIĞINI ONDAN ÖĞRENİYORUZ. ADI MUTLU AYMAZ..ANTAKYALI BİR EDEBİYAT ÖĞRETMENİ. ANLATTIKLARI ROMANLARIN VE ÖYKÜLERİN SAYFALARINI, ONLARI YARATMA SÜREÇLERİNİ ZORLAYAN NİTELİKTE. KURGU DEĞİL, MASA BAŞINDA ÜRETİLMİŞ BİR ANLATIM HİÇ DEĞİL. ÖĞRENCİLERİNİ NASIL ARADIĞINI İFADE EDERKEN ANTAKYA’NIN SEMALARINDA ENKAZDAN ENKAZA BİTMEYEN BİR UMUTLA KANAT ÇIRPAN YORGUN BİR GÜVERCİNE DÖNÜŞÜYOR..O KANAT SESLERİNİ BEN YAKINDAN DUYDUM VE BUNCA ACIYA RAĞMEN YÜREKLERİ TAŞ KESMİŞ OLANLAR DA DUYSUN İSTEDİM..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları