25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK SEÇİM AFİŞİ: ALİ İSMAİL KORMAZ, SİNAN ATEŞ, ENES KARA

Ana Sayfa » GÜNCEL » KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK SEÇİM AFİŞİ: ALİ İSMAİL KORMAZ, SİNAN ATEŞ, ENES KARA

Eklenme : 07.03.2023 - 17:40

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN İLK SEÇİM AFİŞİ: ALİ İSMAİL KORMAZ, SİNAN ATEŞ, ENES KARA

 

 

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan seçim afişini paylaştı.

Afişte, yakılarak katledilen trans kadın Hande Kader, Gezi Direnişi sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, tarikat yurdunda baskılardan ötürü yaşamına son veren Enes Kara ve Ankara’da sokak ortasında suikastla öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş yer aldı.

Kılıçdaroğlu için hazırlanan afişte ayrıca öğrenci andı, 128 milyar dolar, deprem vergileri, sağlıkçılar, bacakları kesilen yavru köpek, Boğaziçi direnişi, depremde hayatını kaybeden kızının elini bırakmayan baba, çiftçiler ve Türk Lirası’na da yer verildi.

PATİSİ KESİLEN KÖPEK…

Afişte yer verilenler şu şekilde:

  • Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda bacakları kesilmiş halde bulunup İstanbul’da ameliyat edilen yavru köpek kurtarılamamıştı.
  • Ali İsmail Korkmaz Gezi eylemleri sırasında polis ve esnaf tarafından öldüresiye dövüldükten sonra yaşamını yitirmişti.
  • Enes Kara Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisiyken cemaat yurdunda maruz kaldığı baskı ve gelecek kaygısından dolayı 20 yaşında intihar etmişti.
  • Eski Ülkü Ocakları genel başkanı Sinan Ateş, Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda öldürülmüştü.
  • Trans kadın aktivist Hande Kader, İstanbul’da öldürülmüş ve cansız bedeni yakılmış halde bulunmuştu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları