27 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

9 VALİ GÖREVDEN ALINDI, 20 İLİN VALİSİ DEĞİŞTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » 9 VALİ GÖREVDEN ALINDI, 20 İLİN VALİSİ DEĞİŞTİ

Eklenme : 12.05.2022 - 8:19

9 VALİ GÖREVDEN ALINDI, 20 İLİN VALİSİ DEĞİŞTİ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şanlıurfa, Bolu, Van, Diyarbakır, Bartın, Kayseri, Uşak, Karaman ve Isparta valileri görevden alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararnamede 9 vali görevinden alınırken 20 ilin valisi de değişti.

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK DA LİSTEDE

Eski AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın hükümeti eleştirmesinden sonra  geçici olarak Ankara’ya çekilen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, yayınlanan kararnameyle Vali-Mülkiye Başmüfettişi görevine atandı.

Hüseyin Kocabıyık, sosyal medya hesabından 2019’daki İBB seçimlerine ve Gezi Davası’nda alınan kararlara yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Açıklamalarının ardından eşi Funda Kocabıyık İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze çekilmişti.

SOYLU’YA YAKIN İSİM TOKAT VALİSİ OLDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığıyla bilinen Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat Valisi olarak atandı.

MANSUR YAVAŞ’A İNCELEME BAŞLATAN BAŞKAN VALİ OLDU

Tokat Valisi olarak atanan İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı Dr. Turan Ergun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında inceleme başlatmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, TOGO İkiz Kuleleri’ni mühürlemesi ve ruhsatlarının iptal kararlarının ardından Mansur Yavaş’ın görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle hakkında ön soruşturma başlatılması için İçişleri Bakanlığı’na başvurmuştu. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, 17 Haziran’da Başsavcılığı’nın talebine yanıt vermişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı Dr. Turan Ergun’un imzasının bulunduğu yazıda; Mansur Yavaş ve sorumluluğu tespit edilecek ilgili diğer belediye görevlileri hakkında 4483 sayılı kanuna göre ön inceleme yapılması istenmişti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları