A TAKIMI DEĞİŞİNCE NE DEĞİŞECEK? KILIÇDAROĞLU, A TAKIMINI DEĞİŞTİRMEYE HAZIRLANIRKEN, CHP’Lİ KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI’DA ”DEĞİŞİM” DEDİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » A TAKIMI DEĞİŞİNCE NE DEĞİŞECEK? KILIÇDAROĞLU, A TAKIMINI DEĞİŞTİRMEYE HAZIRLANIRKEN, CHP’Lİ KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI’DA ”DEĞİŞİM” DEDİ.

24.07.2018 - 17:57

A TAKIMI DEĞİŞİNCE NE DEĞİŞECEK? KILIÇDAROĞLU, A TAKIMINI DEĞİŞTİRMEYE HAZIRLANIRKEN, CHP’Lİ KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANI’DA ”DEĞİŞİM” DEDİ.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada ‘değişim’ sinyali verdi.

TEMMUZ SONUNDA ‘A TAKIMI’ DEĞİŞİYOR

Parti kulislerinde Kılıçdaroğlu’nun, MYK değişikliği olduğu Temmuz sonunda A Takımı’nda değişikliğe gideceği ifade edildi.

Bu arada Kadıköy Belediye Başkanı CHP’li Aykurt Nuhoğlu, CHP’de yaşanan kurultay tartışmasında ‘değişim’ dedi.

Kadıköy Belediye Başkanı CHP‘li Aykurt Nuhoğlu, yaptığı açıklamada “Partimizin iktidara, halkımızın demokrasi, barış ve huzura ulaşmasını sağlayacak adımları atmak hepimizin sorumluluğundadır. Bu sorumlulukla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’nın Siyasi Partiler Kanunu’nun 14/6 maddesinin ve Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğü’nün 48. maddesinin 1,4, ve 5. fıkraları uyarınca Güvenoyu ve Seçim Maddeleri konularak olağanüstü toplanması için imza verdim” dedi.

CHP’de kurultay tartışmalarına katılan son isim Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu oldu.

Nuhoğlu yaptığı yazılı açıklama ile olağanüstü kurultay çağrısına destek verdi.

İşte Başkan Nuhoğlu’nun açıklaması “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili genel seçim sonuçları partimiz Cumhuriyet Halk Partisi açısından bir değerlendirme, yenilenme ve değişim ihtiyacını zorunlu kılmıştır.
Meclisin işlevinin tartışıldığı, ülkemizin geleceği için endişe duyduğumuz koşullarda; Cumhuriyet Halk Partisi siyaset yapma biçimi ve demokrasi anlayışı ile örnek ve umut olmak zorundadır. Halkımızın değişim ve dönüşüm sağlayacağımıza inanmasının önkoşulu; parti içi demokrasinin sağlanmasıdır.

Değişim ve dönüşümün tek başına kişilerin değişimi ile olmayacağı açıktır. Anlayış ve politikalarımızın değişmesi, ülkenin bulunduğu koşullara ve gerekliliklere göre yenilenme sağlanmadan başarı da sağlanamaz. Ülkemizin ve partimizin geleceği için ihtiyaç duyulan değişim, yenilenme ve siyasallaşma parti içi demokrasinin tüm kanallarının işletilmesi ile mümkündür.

Önseçimin kalıcı hale getirilmesinden, seçim sonuçlarının doğru analiz edilmesine, ideolojik çizgiden parti içi örgütlenme ve mücadele biçimlerinin konuşulmasına, tartışılan isimler dışında farklı seçeneklerin de gündeme gelebileceği tüm soru ve sorunlarımızı tartışacağımız bir ortamın en kısa sürede gerçekleşmesi gerekmektedir.

Partimizin iktidara, halkımızın demokrasi, barış ve huzura ulaşmasını sağlayacak adımları atmak hepimizin sorumluluğundadır.

Bu sorumlulukla Cumhuriyet Halk Partisi Kurultayı’nın (Büyük Kongre’nin) Siyasi Partiler Kanunu’nun 14/6 maddesinin ve Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğü’nün 48. maddesinin 1,4, ve 5. fıkraları uyarınca Güvenoyu ve Seçim Maddeleri konularak olağanüstü toplanması için imza verdim.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :