16 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN UYARI: ”CHP MİTİNGİNDE TAZYİKLİ SU, GÖZ YAŞARTICI GAZ VE ÖLDÜRÜCÜ OLMAYAN MERMİ KULLANILABİLİR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN UYARI: ”CHP MİTİNGİNDE TAZYİKLİ SU, GÖZ YAŞARTICI GAZ VE ÖLDÜRÜCÜ OLMAYAN MERMİ KULLANILABİLİR”

Eklenme : 19.05.2022 - 9:01

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDEN UYARI: ”CHP MİTİNGİNDE TAZYİKLİ SU, GÖZ YAŞARTICI GAZ VE ÖLDÜRÜCÜ OLMAYAN MERMİ KULLANILABİLİR”

ABD’nin Büyükelçiliği, CHP’nin 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Maltepe’de yapacağı miting nedeniyle bugün internet sitesinde, Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik uyarıda bulundu.

Türkiye’de daha önce yapılan protestolarda tazyikli su, göz yaşartıcı gaz ve öldürücü olmayan mermiler kullanıldığını anımsatan Büyükelçilik, vatandaşlarına, “Bu mitingde de benzer önlemlerin alınması kuvvetle muhtemeldir. Öngörülemez olabileceği ve şiddete dönüşebileceği için gösterilerden ve protestolardan kaçının” uyarısı yaptı.

Büyükelçiliğin uyarısında şunlar kaydedildi:

“21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Maltepe’de CHP’nin miting düzenlemesi planlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü önlem aldı. Geçmiş protestolarda tazyikli su, göz yaşartıcı gaz ve öldürücü olmayan mermiler kullanıldı. Bu mitingde de benzer önlemlerin alınması kuvvetle muhtemeldir. Öngörülemez olabileceği ve şiddete dönüşebileceği için gösterilerden ve protestolardan kaçının.”

CHP “Hak, hukuk, adalet çağrısıyla ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımlarıyla halkımız ile ‘Milletin Sesi’ İstanbul Mitingi’nde buluşuyoruz!” diyerek çağrı yapmıştı.

Miting, 21 Mayıs cumartesi günü saat 18.00’de Maltepe Sahil Miting Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları