ABD LÜTFETTİ. AMERİKA’DAN SINIR DIŞI EDİLEN FETHULLAH’IN VAKIF YÖNETİCİSİ TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD LÜTFETTİ. AMERİKA’DAN SINIR DIŞI EDİLEN FETHULLAH’IN VAKIF YÖNETİCİSİ TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ.

16.11.2018 - 21:02

ABD LÜTFETTİ. AMERİKA’DAN SINIR DIŞI EDİLEN FETHULLAH’IN VAKIF YÖNETİCİSİ TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ.

FETÖ’nün ABD’deki vakfında yöneticilik yapan ve “çocuğa cinsel saldırı teşebbüsü” suçundan sınır dışı edilen M. Salih Gözegir, Türkiye’ye getirildi.

ABD’deki yargılamasının ardından dün sınır dışı edilen Gözegir, emniyet görevlileri eşliğinde ABD’nin Houston kentinden THY’ye ait tarifeli uçakla Atatürk Havalimanı’na ulaştı.

Türk polisi tarafından uçağın kapısından teslim alınan Gözegir, işlemlerin ardından emniyete götürüldü.

NE OLMUŞTU?

2014’te FETÖ’nün ABD’deki çatı örgütlerinden sayılan Raindrop Vakfı’nın yönetim kurulu üyeleri arasında adı yer alan, bu ülkede tıp eğitimi için bulunduğu kaydedilen Gözegir, Teksas Tıp Merkezi bünyesindeki Baylor Tıp Kolejinde doktora eğitimi aldığı sırada Fort Bend kentinde 14-15 Mayıs 2015’teki polis operasyonuyla gözaltına alınmıştı.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve İç Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı kapsamlı operasyonda, Gözegir’in de aralarında olduğu 23 kişi, “çocuk yaştakileri fuhşa sanal ortamda teşvik etmek” ve “çocuğa cinsel saldırı teşebbüsünde bulunmak” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Söz konusu suçlardan tutuklanan Gözegir, hakimin koyduğu 50 bin dolarlık kefaleti ödeyerek tutuksuz yargılanmaya devam etti.

2015’te Raindrop Vakfı’nın yönetim kurulundan çıkarılan Gözegir’in, bu yıl haziran ayında sınır dışı edilmesine karar verildi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :