ABD’NİN PKK’NIN 3 ÖNEMLİ İSMİNİN BAŞINA ÖDÜL KOYMASIYLA, KILIÇDAROĞLU’NUN NE İLGİSİ VAR?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ABD’NİN PKK’NIN 3 ÖNEMLİ İSMİNİN BAŞINA ÖDÜL KOYMASIYLA, KILIÇDAROĞLU’NUN NE İLGİSİ VAR?

06.11.2018 - 22:28

ABD’NİN PKK’NIN 3 ÖNEMLİ İSMİNİN BAŞINA ÖDÜL KOYMASIYLA, KILIÇDAROĞLU’NUN NE İLGİSİ VAR?

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nden bugün saatler 18.30’u gösterir yapılan açıklama Türkiye’nin her açıdan kaderini etkileyecek kadar önemli.

Karayılan, Bayık ve Kalkan’ın Amerika tarafından kara listeye alınmasının elbette siyasi sonuçları olacaktır. Bunları çok yakın zamanda göreceğiz.

Ama en az bunlar kadar önemli bir gelişme daha yaşandı bugün.

Partilerin grup toplantılarında liderlerin açıklamaları hemen hemen her kanalda paylaşıldı, biri hariç: FOX Haber.

Fatih Portakal’ın sunduğu ana haberde sırasıyla Erdoğan’ın, Bahçeli’nin, Akşener’in ve hatta HDP EŞ Başkanı’nın açıklamalarına yer verilirken Kılıçdaroğlu’ndan tek kelime söz edilmedi. FOX Haber’in özellikle MHP Lideri Bahçeli’yi öne çıkaran haberleri dikkatlerden kaçmadı. Portakal, Bahçeli’nin ”Türkiye’yi kurnazca kurulan tuzaklarla yeni bir çözüm sürecine sokma çabaları varsa bilinmelidir ki Türk Milleti bu öldürücü zehri asla içmeyecek” yönündeki sözlerini, son dakika olarak verdikleri ABD Büyükelçiliği’nden gelen açıklamayla ilişkilendirerek onun öngörüsünü adeta parlattı. Hatta Bahçeli’nin ekonomik konularda da Erdoğan’la ters düştüğünü vurgulayarak  halktan yana bir tavır koyduğu yorumunu da yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının Ankara’da yapılamaması ve Andımız konusunda da suskunluğunu koruyan ve bu konuda alanı tamamen Bahçeli ve Akşener’e bırakan Kılıçdaroğlu’nun yaklaşımı FOX Haber tarafından ağır biçimde eleştirilmişti.

İşte bu gelişmelerin ardından yine akşam saatlerinde Sputnik.Com’da yer alan bir haber Bahçeli’nin yükseliş trendinin göstergesi gibiydi. MHP’nin siyasi çizgisine çok uzak bir noktada bulunan Sputnik.Com’daki haber Bahçeli’yi öne çıkartan bir üslupla hazırlanmıştı.

”Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında, “Türkiye’yi kurnazca kurulan tuzaklarla yeni bir çözüm sürecine sokma çabaları varsa bilinmelidir ki Türk milleti bu öldürücü zehri asla içmeyecek” sözleriyle, gündemde olmayan bir konu hakkında açıklama yaparak dikkatleri üzerine çekti. MHP liderinin açıklamasının üzerinden 12 saat dahi geçmeden, ABD’nin PKK lider kadrosundan Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın başına toplamda 12 milyon dolar ödül koyduğu duyuruldu.”

Türkiye açısından kritik gelişmelerin yaşandığı bir süreçte FOX Haber gibi iktidara muhalif bir kanalın, Kılıçdaroğlu’nu gündemin dışında tutması dikkatlerden kaçmadı. Bu tavrın Kılıçdaroğlu’ndan mı kaynaklandığı, yoksa altında başka nedenlerin mi yattığını zaman gösterecek.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :