9 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

ADALETİN BU MU DÜNYA? DEMİRÖREN 1.5 MİLYAR DOLARLIK KREDİYİ YENİDEN YAPILANDIRMAK İÇİN BANKALARLA MASADA

Ana Sayfa » EKONOMİ » ADALETİN BU MU DÜNYA? DEMİRÖREN 1.5 MİLYAR DOLARLIK KREDİYİ YENİDEN YAPILANDIRMAK İÇİN BANKALARLA MASADA

Eklenme : 21.09.2021 - 12:15

ADALETİN BU MU DÜNYA? DEMİRÖREN 1.5 MİLYAR DOLARLIK KREDİYİ YENİDEN YAPILANDIRMAK İÇİN BANKALARLA MASADA

Uluslararası haber ajansı Bloomberg, Hürriyet, Milliyet, Kanal D gibi yayın kuruluşlarının sahibi Demirören Holding’in 1.5 milyar dolar tutarındaki borçlarını yeniden yapılandırmak için bankalarla görüştüğünü yazdı.

T24’te yer alan habere göre Demirören 2018 yılında Ziraat Bankası’ndan kullandığı krediyle Doğan Holding’in medya şirketlerini satın almıştı. Ziraat Bankası’yla sürdürülen görüşmelerde daha önce kullanılan 700 milyon dolarlık kredi ile 150 milyon dolarlık faizin yeniden yapılandırılmasının ele alındığı kaydedildi.

Bloomberg, yeniden yapılandırmanın gazete okuru ve TV izleyici sayısında yaşanan düşüşle baş etmeye çalışan gruba yardımcı olacağı yorumunu yaptı.

Demirören’in sözkonusu krediyi kullanmasından bu yana TL’nin dolar karşısında yaklaşık yüzde 50 değer yitirdiğine de dikkat çekildi.

Yeniden yapılandırılması görüşülen kredilerin geri kalan kısmının ise Milli Piyango gibi diğer şirket satın alımlarında kullanılanlar olduğu belirtildi.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları