ADANA’DA ÇİÇEKÇİ ESNAFININ BEKLEDİĞİ GÜN GELDİ: 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

Ana Sayfa » YURTTAN » ADANA’DA ÇİÇEKÇİ ESNAFININ BEKLEDİĞİ GÜN GELDİ: 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

14.02.2019 - 11:34

ADANA’DA ÇİÇEKÇİ ESNAFININ BEKLEDİĞİ GÜN GELDİ: 14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ

Sevgililer Günü her yıl Şubat ayının 14’ünde tüm dünyada kutlanıyor. Kimi eşine, kimi arkadaşına, kimi de annesine bu özel gün için bir hediye verirken hediyeler içerisinde en fazla tercih edilen ise çiçekler oluyor.

Adana kent merkezinde çiçekçilik yapan Hüseyin Acar, özel günlerde çiçek satışlarında artış olduğunu belirterek;

“Sevgililer Günü, biz çiçekçilerin en kıymetli günlerinden birisidir. Bugün gecenin geç saatlerine kadar hizmet vereceğiz. Herkes sevdiklerine mutlaka bir çiçek vermelidir” dedi.

Dikkat çekici buket süslemeleriyle güne hazırlıklarını tamamlayan çiçekçi Acar;

“İnsanların duygularını en etkili şekilde anlatmada kullandıkları çiçeklerin, Sevgililer Günü’nde en çok tercih edilen hediyedir. Özellikle bu gibi günlerde vatandaşların çiçeklere ilgisi daha fazladır.

O nedenle yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnsanlar eşlerine, arkadaşlarına, anne babalarına, verilecek en güzel hediye olarak çiçek takdim ediyorlar. Yoğunuz, yorgun düşüyoruz ama tatlı bir yorgunluk. Bugüne özel 4 kişi çalışıyoruz.

Eşlerine hediye bakan müşteriler  çiçekleri çok beğendiklerini  belirterek özel hazırlanmış çiçek aranjmanlarından sevdiklerine armağan etmek için birer tane aldılar. Adana İlk Haber Gazetesi

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :