22 Nisan 2021 - Hoş geldiniz

ADI İHALEYE KARIŞAN ENVER AYSEVER’İN CUMHURİYET’LE İLİŞİĞİ KESİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ADI İHALEYE KARIŞAN ENVER AYSEVER’İN CUMHURİYET’LE İLİŞİĞİ KESİLDİ

Eklenme : 05.04.2021 - 9:21

ADI İHALEYE KARIŞAN ENVER AYSEVER’İN CUMHURİYET’LE İLİŞİĞİ KESİLDİ

Geçtiğimiz 15 Mart’ta ortaya çıkan gelişmeye göre CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı içinde “Yaşam Boyu Eğitim Projesi” kapsamında okur-yazarlık eğitimi verme kararı almış, okuryazarlık kursu kapsamında, 18 yaşın üstünde 20 kişi eğitim görmesi planlanırken, belediyenin proje için 238 bin 500 liralık ihale açtığı ve Cumhuriyet Gazetesi yazarı Enver Aysever ile sözleşme imzaladığı bilgisi kamuoyuna yansımıştı. Öne sürülen rakamların gerçeği yansıtmadığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iptal talimatı verdiğini açıklamıştı.

Bu gelişmelerin üzerine Enver Aysever bugün köşesinden yaptığı açıklamada ”Hafta başında Aykut Küçükkaya’nın, benim gazeteyle ilişiğimin kesilmesine yönelik ‘adının ihaleye karışması’ diye kurduğu cümle haksızdı.” dedi.

İşte Aysever’in Cumhuriyet’le ilişiğinin kesilmesine yönelik yazdığı son yazıdaki ilgili bölüm:

”Ustam Feridun Benden aradı “Altmış yıldır Cumhuriyet okuruyum, gazetenin sahibi sayılırım. Senin hakkında yayın yönetmeninin yazdıklarına en azından ‘veda’ yazısı ile yanıt hakkın olmalıydı, Babıâli’de herkese böyle yapıldı, bu ne biçim iş!” diye öfkeli konuştu.

Hafta başında Aykut Küçükkaya’nın, benim gazeteyle ilişiğimin kesilmesine yönelik “adının ihaleye karışması” diye kurduğu cümle haksızdı. Doğrusu “Enver Aysever ve İhale” yan yana gelmeyecek sözcüklerdir olmalıydı. Yapamadılar. İhaleye girmişliğim yok, üstelik haber yapanların da böyle savı yok! ”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları