10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

AFYONKARAHİSAR’DA İZDİHAM..KILIÇDAROĞLU: “KUL HAKKI YİYENLERE OY VERECEK MİSİNİZ?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AFYONKARAHİSAR’DA İZDİHAM..KILIÇDAROĞLU: “KUL HAKKI YİYENLERE OY VERECEK MİSİNİZ?”

Eklenme : 26.04.2023 - 18:11

AFYONKARAHİSAR’DA İZDİHAM..KILIÇDAROĞLU: “KUL HAKKI YİYENLERE OY VERECEK MİSİNİZ?”

 

 

Cumhuriyet’ye yer alan habere göre Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Afyonkarahisar’daki seçim mitingine katıldı.

İlk olarak kürsüye çıkan Uysal, “Biz 85 milyonun geleceğini teminat altına almak istiyoruz. Biz bir büyük ülkeyiz. Bu coğrafyada kendi insanımıza ‘giderlerse gitsinler’ diyemeyiz. Kendi insanımızı yoksulluğa mahkum edemeyiz. 20 yıldır Türk milleti bu doymak bilmez iktidardakilere yetki verdi. Yetki yetmedi, güç istediler… Onu da verdi! Güç yetmedi, mutlak güç istediler, onu da verdi. O da yetmedi dilimizden dökülenler kanun haline gelsin istediler. Şaibeli bir referandumla da olsa milletimiz buna da yetki verdi. Milletimiz 20 yıllık bu iktidara bu kadar yetkisi vermesine rağmen hala mazaret” dedi.

ERDOĞAN’IN SLOGANINA GÖNDERME

Uysal’ın arkasından kürsüye Karamollaoğlu geldi. Karamollaoğlu, “Doğru zaman, doğru adam diyorlar. Çok da doğru söylüyorlar. Doğru zamanda doğru adama ihtiyaç var ama bugünkü adama değil. Bu sistemin kurucusu, bu sistemin manisi olan arkadaşlar tek adam rejimini zorla dayattılar. Bugün bu dayatmanın bedelini ödüyoruz. Bundan kurtulmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

GENÇLERE SESLENDİ

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, kürsüye geldi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar özetle şöyle:

Güzel bir yerdeyiz, kadim bir şehirdeyiz. Sevgili gençler ilk sözüm sizlere; ilk oylarını kullanacak gençlerin sayısı 42 bin 360 kişi. Şimdi gençler Demokrasiden, adaletten, haktan, hukuktan, kul hakkını savunanlardan yana mısınız? O zaman sizden bir söz istiyorum. Sandığa gidip oy kullanacaksınız. Benim de size bir sözüm var; başınızı asla öne eğdirmeyeceğim.

Sizin hayalleriniz neyse tamamını gerçekleştireceğim. Gençler büyük sıkıntı çektiğinizi biliyorum. Üniversiteden mezun oluyorsunuz, iş bulamıyorsunuz. Sınava giriyorsunuz, kazanıyorsunuz, mülakatta hakkınız yeniyor. Bütün bunları çözeceğiz. KPSS’ye gireceksiniz, mülakatı bitireceğim, kim kazandıysa o girecek.

Şeker fabrikalarını sattılar. Geleceğim, o şeker fabrikasını alacağız ve yeniden Afyonluların hizmetine sunacağız. Özelleştirmeden sonra, 34 yıl sonra Türkiye dışarıdan şeker ithal etti.

Londraya gittim. Hepsi lüks içinde yaşıyor. Ben onları bilmiyor muyum? Gittiler New York’a 35 katlı gökdelenler yaptılar. Sanıyorlar ki; Bay Kemal bunları görmeyecek. Gökdelenin önünde konuştum. O gökdelene harcanan paraları; Londra’ya kaçırdıkları parayı son kuruşuna kadar getireceğim. Bu millete vereceğim.

Sanıyorlar ki Bay Kemal bunları görmeyecek. 5’li çeteler diyor ki; acaba Kılıçdaroğlu’nun ayağını nasıl kaydırırız. Bu adam Cumhurbaşkanı olmasın. Ve bunun için her türlü iftiraları atıyorlar. İnanmayın. Bir özelliğimi söyleyeyim; kul hakkı yemem, yedirmem. Benim öyle Saraylarda oturmak gibi bir derdim de yok.

Gazi Mustafa Kemal’in Çankaya Köşkü var oraya gideceğim. Onlar için yandaş var benim için vatandaş var.

“KUL HAKKI YİYENLERE OY VERECEK MİSİNİZ?”

Size namus sözüm var, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek. Hiç kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğiz. Hiç kimse namerde muhtaç olmayacak.

Rapor yayımlandı 60 okul depreme dayanıklı değil. Afyon’da 60 okul neden yapmıyorlar. Beşli çeteye yapıyorlar. 21 yılda götürdükleri 418 milyar doları son kuruşuna kadar millete vereceğim.

Mütedeyyin kardeşlerime seslenmek istiyorum, kul hakkı yiyenlere Allah aşkına oy vermeyin, günaha ortak olmayın. Kul hakkı yiyenlere oy verecek misiniz? Oyu bizim inançlarımızı sömüren insanlara vermeyeceğiz.

Sinan Ateş ile ilgili pankart açıldı. Sinan Ateş’in hakkını, hukukunu savunacağız. Hiç kimse endişe etmesin. Ankara’nın göbeğinde ateş edeceksin, bir kişiyi öldüreceksin, dosyası gizli! Niye gizli kardeşim! Failleri bulacağım, hepsini yargıya teslim edeceğim.

Dışarıdan mal, mülk sahibi oluyorlar. Onlar kendi evlatlarını, çocuklarını paralı askerlik yaptırdılar. Bu kardeşinizin oğlu ne yaptı? Gitti, şerefli ordusunda askerlik yaptı. Benim param yok muydu? Vardı. Ama siyasetçinin topluma örnek olması lazım.”

İLGİLİ HABER:

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları