AHMET HAKAN’IN ”BUNU DUYARSANIZ SAKIN ŞAŞIRMAYIN.” DEDİĞİ AYRINTIYI YURTSEVERLİK.COM GÜNLER ÖNCE YAZMIŞTI. ÇÜNKÜ ”BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AHMET HAKAN’IN ”BUNU DUYARSANIZ SAKIN ŞAŞIRMAYIN.” DEDİĞİ AYRINTIYI YURTSEVERLİK.COM GÜNLER ÖNCE YAZMIŞTI. ÇÜNKÜ ”BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR.”

02.11.2018 - 8:16

AHMET HAKAN’IN ”BUNU DUYARSANIZ SAKIN ŞAŞIRMAYIN.” DEDİĞİ AYRINTIYI YURTSEVERLİK.COM GÜNLER ÖNCE YAZMIŞTI. ÇÜNKÜ ”BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR.”

Cumhur İttifakı Bahçeli’nin, Erdoğan’a göre ”Uyuşturuculara af” konusundaki ısrarıyla başlamış, andımız konusunda derinleşmiş ve sonunda her iki liderin ”Cumhur İttifakı’ na devam ama yerelde ittifak bitti.” sözleriyle noktalanmıştı. Bunun üzerine Bahçeli sırtında yine AKP kurmaylarının ifadesiyle şaibelerle dolaşan Melih Gökçek’i Ankara için düşündüklerini açıklayınca iktidar cephesi belli etmemeye çalışsa da huzursuz olmuştu.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde her iki partinin yerelde yeniden ittifak için görüştüğünü yazdı:

Ahmet Hakan, “Kemal Bey nasıl oldu da kum torbasına dönüştü” başlığıyla yayımlanan yazısında “Yerel seçimde AK Parti-MHP ittifakı suya düşünce ufukta bu işten iki partinin de zarar göreceği ihtimali belirdi” ifadesini kullandı.

Hakan, şöyle devam etti:

— İşittiğime göre ufaktan ufaktan yeniden temaslar başlamış. Yakında AK Parti ve MHP’den “Biz yeniden anlaştık, ittifak yapacağız” diye bir açıklama işitirseniz sakın şaşırmayın.

Peki Yurtseverlik.Com daha tartişmaların ilk başladığı günlerde ne yazmıştı:

”Bu Hamur Daha Çok Su Kaldırır.”

İşte o yazılar:

22.Ekim 2018: AF TARTIŞMASINA ”KRİZ BÜYÜYOR” YORUMU YAPANLAR YİNE YANILACAKLAR. BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR.

Hafta sonu Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin af konusundaki ısrarını ”Şimdi birileri ne diyor af. Benim mağdurum ben affettim diyorsa o başka. Ama biz asla. O zaman adil hükümet olamazsınız. Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı bilinelim” diyerek sert biçimde yanıtlamıştı.

Bugün Bahçeli, Erdoğan’a yönelik olarak daha ağır bir üslupla şunları söylemişti:

” MHP’yi yüzeysel ve üstünkörü bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçuyla yan yana getirmek şayet art niyet değilse, kesinlikle isabetsiz ve itibarsız bir isnattır.”

Şimdi bu gelişmelere bakarak iktidar ortakları arasında kriz büyüyor yorumunu yapanların her iki liderin de geçmişte birbirlerine nasıl hitap ettiklerini, hangi iddialarla suçladıklarını anımsamalarında fayda var. Öylesine ağır ifadelerin ardından bugün büyük bir dayanışmayla yollarına devam eden iki partinin, başta af konusu olmak üzere andımız tartışmasında da karşılıklı suçlamalarının bir önemi olmadığını unutmamak gerekiyor.

AF TARTIŞMASINA ”KRİZ BÜYÜYOR” YORUMU YAPANLAR YİNE YANILACAKLAR. BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :