4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

AHMET ŞIK’TAN BAKAN SOYLU’YA: ”DÜNYANIN EN GÜÇLÜ TUTKALI SUÇ ORTAKLIĞINDAN YAPIŞIYORSUNUZ BİRBİRİNİZE”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AHMET ŞIK’TAN BAKAN SOYLU’YA: ”DÜNYANIN EN GÜÇLÜ TUTKALI SUÇ ORTAKLIĞINDAN YAPIŞIYORSUNUZ BİRBİRİNİZE”

Eklenme : 19.11.2022 - 10:06

AHMET ŞIK’TAN BAKAN SOYLU’YA: ”DÜNYANIN EN GÜÇLÜ TUTKALI SUÇ ORTAKLIĞINDAN YAPIŞIYORSUNUZ BİRBİRİNİZE”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık arasında gerginlik yaşandı. Ahmet Şık’ın konuşması sırasında AKP ve MHP’liler Şık’ın üzerine yürüdü. Şık, Soylu’ya “Sen sadece hamaset yaparsın. Sen hapiste çürüyeceksin… Mafya ile iş tutan, rüşvet alıp veren birisi olduğun için sen yargılanacaksın. Sen orada oturamayacaksın. Son kez oturuyorsun, bunu herkes biliyor. Mesajı aldım diye açıklama yapıyorsun? Kim verdi sana mesajı? Anlat bakalım. Senin reisin senden değil de neden validen bilgi alıyor?” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşülüyor.

SOYLU’YA SORULAR

Evrensel’de yer alan habere göre TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, konuşmasında Süleyman Soylu’yu sert sözlerle eleştirdi. Şık, Soylu’ya bazı sorular yöneltti: “Şimdi sizden yanıtlamayacağınızı bildiğim birkaç soru yönelteceğim; Türkiye Cumhuriyeti’nin İçişleri Bakanının işi ülkede bombalı katliam gerçekleşirken Suriye’de toplu konut açılışı yapmak mıdır? Sedat Peker’den para alan AKP’li siyasetçi için adli makamlara bilgi verdiniz mi? Bazı AKP yöneticilerinin İstanbul Balat’ta silah dağıttığı söylenmiş ve yalanlanmamıştı. Neden Soruşturma açılmadı? Yakalanan uyuşturucu miktarlarından bir tanesi Türkiye’nin uyuşturucu geçiş güzergâhı olmasının yanında artık üretim merkezine dönüşmesiyle ilgili midir? Uluslararası mafya kartellerinin kanlı hesaplaşmalara girişmesinin Türkiye’nin uyuşturucu üretim merkezi haline gelmesiyle ilgisi var mıdır? Bugüne kadar yedi ayrı varlık barışı düzenlemesi yapıldı. Bu uygulamayla kimlere ait ne kadar kara para yurda sokulmuş ve bunlar araştırılmış mıdır? Cumhuriyet tarihinin en büyük kara para aklama operasyonu dediğiniz bataklık soruşturmasında tutuklu tek sanık kalmadı. Siz mi doğru söylemediniz yargı mı yanlış yaptı? Kolombiya’da ele geçirilen yaklaşık beş tonluk kokainle ilgili neden bir tek kimse adli takibe uğramadı? Haftada ortalama beş bin uyuşturucu satıcısının gözaltına alındığı iddiasında bulundunuz yıllık 250 binden fazla şüpheli yapar. İçinde bir tek uyuşturucu baronu var mıdır? Hakkari’de yakalanan ve bomba taşıma kuryeliği yapan polisin soruşturmasında patlayıcıların alıcıları kimlerdir ve hangi örgüte mensuplardır? Siber Suçlarla Mücadele Dairesinde geçici uzman statüsünden alınıp sonrasında kadroya geçirilenlerin kaçı sizin ve üst düzey emniyetçilerin akrabasıdır? Bu kişilerin sizin sosyal medya trol ekibinizden olduğu iddiaları doğru mudur? Bu kişilerle ilgili olumsuz görüş bildiren üst düzey polislerden oluşan görev yerleri değiştirilmiş ya da emekli edilmiş midir? Alımlara olumlu görüş bildiren komisyon terfi ettirilmiş midir?”

AKP VE MHP’LİLER ŞIK’IN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Şık konuşmasının devamında “Kritik her soruda olduğu gibi bunlara da yanıt vermeyeceksiniz. Çünkü aranızdaki güç savaşına, çelişkilere, anlaşmazlıklara rağmen hakikatten bahsedenleri iç ya da dış düşman bellediğinizde aynı safta toplaştığınızı biliyoruz. Dünyanın en güçlü tutkalı suç olduğundan yapışıyorsunuz birbirinize. Ama tarih yine tekerrür edecek ve eski iktidar ortağınız Fethullahçılarla olduğu gibi ganimet paylaşırken yine birbirinizi yiyeceksiniz. Din şarlatanlığınız da işe yaramayacak. Çünkü herkes ellerinizi kanla yıkadığınızı görecek. Abdest alırken burnunuza çektiğiniz suyun babasız annesiz kalmasına neden olduğunuz çocukların, evlerini yıktığınız insanların gözyaşları olduğunu bilecek. Ayaklarınızı yıkadığınız suyun kuruttuğunuz akarsular, üzerinde namaza durduğunuzun da talan edip yağmaladığınız vatan olduğunu öğrenecek. Çünkü hepinizle hesaplaşacağız.” dedi.

İLGİLİ HABER:

KARTLAR YENİDEN KARILIYOR… ERDOĞAN’DAN AKŞENER’E ”ALTILI MASAYI TERK ET” ÇAĞRISI..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları