AHMET TANER KIŞLALI’DAN SON DAKİKA- MUHARREM İNCE: 25 HAZİRAN’DA ALLAH’IN İZNİYLE, HALKIN OYUYLA CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM

Ana Sayfa » GÜNCEL » AHMET TANER KIŞLALI’DAN SON DAKİKA- MUHARREM İNCE: 25 HAZİRAN’DA ALLAH’IN İZNİYLE, HALKIN OYUYLA CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM

04.05.2018 - 10:07

AHMET TANER KIŞLALI’DAN SON DAKİKA- MUHARREM İNCE: 25 HAZİRAN’DA ALLAH’IN İZNİYLE, HALKIN OYUYLA CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM

 

Saat 10.00-CHP’nin kapalı grup toplantısında 110 vekilin tamamının oyuyla Cumhurbaşkanı adaylığı onaylanan Muharrem İnce salona girdi.

Saat 10.01-Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın’da salondalar.

Saat 10.05- Kemal Kılıçdaroğlu eşi ilşe beraber salona girdi

Saat 10.08- Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi, Muharrem İnce ve eşi, Murat Karayalçın, Hikmet Çetin protokol sırasında yan yana oturdular

Saat 10.10- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

Saat 10.26- Kılıçdaroğlu konuşuyor

”Bugün bir yol ayrımındayız. Siyasal partilerle ittifak yapmak istiyoruz. Bu ülkede kutuplaşmaya son vermek istiyoruz. İnanç üzerinden, yaşam tarzı üzerinden, kimlik üzerinden siyaset yapılmamasını istiyoruz. Bunun için en geniş ittifakı yapmak istiyoruz. Demokrasi kültürünü geliştirmek için ittifak yapmak istiyoruz. 20 Temmuz’dan sonra kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır, çünkü bağımsız yargı yoktur. Yargı hiyerarşisi çökmüştür. Hapishaneler tıka basa doludur, kimi suçlu olduğu, kimin suçsuz olduğu belli değildir. 25 Haziran’dan yalnız İzmir’in dağlarında değil, Türkiye’nin bütün dağlarında çiçekler açacak. Herkes gidip seçmen kaydını kontrol etsin. 25 Haziran’da hiç kimse tatile gitmesin, bayram havasında sandığa gideceğiz.

”Hiç kimse orduyu kullanıp, demokrasi üzerinde vesayet kurmasın. Biz bütün komşularımızla, bütün dünya ile barışık yaşamak istiyoruz. Toplumsal barışımız dinamitlendi, komşumuzun kimliğini sorgulamaya başladık. Ekonominin çivisi çıktı, doları kontrol edemiyorlar. Mevcut yöneticiler yakayı tefecilere kaptırmış. Anneler babalar çocuklar hangi okula gidecek bilmiyorlar. Biz fikri hür, ficdanı hür nesiller yetiştirmek zorundayız. Yakında seçim bildirgemizi de açıklayacağız. Onlar kopyalamaya devam etsin. Kopyacıdan siyasetçi olmaz, kopyacıdan olsa olsa sahtekar olur.”

Saat 10.40- Kılıçdaroğlu adayını kürsüye davet etti: ”Muharrem İnce gel bakalım buraya”

Saat 10.41- Muharrem İnce konuşuyor

Saat 10.43- Kılıçdaroğlu İnce’ye Türk Bayrağı rozeti taktı

Saat 10.47-24 Haziran’da Allah’ın izni milletin izni ile Cumhurbaşkanı olacağım. Sadece CHP’lilerin değil, sadece bu salonda bulunanların değil 80 milyonun herkesin Cumhurbaşkanı olacağım.

Saat 11.00- Muharrem İnce salondaki herkesi ayağa kaldırarak Kılıçdaroğlu’nu alkışlattı

Saat 11.15- Muharrem İnce’nin konuşması bitti

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :