7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

AİLE BAKANLIĞI: İSTİSMARA UĞRAYAN ÇOCUĞUN DAVASINA MÜDAHİL OLDUK

Ana Sayfa » GÜNCEL » AİLE BAKANLIĞI: İSTİSMARA UĞRAYAN ÇOCUĞUN DAVASINA MÜDAHİL OLDUK

Eklenme : 07.12.2022 - 22:29

AİLE BAKANLIĞI: İSTİSMARA UĞRAYAN ÇOCUĞUN DAVASINA MÜDAHİL OLDUK

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin, babasının kendisini 2002’de altı yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiği’ ve çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığı skandalıyla ilgili bakanlıktan da açıklama geldi.

“HUKUKSAL DESTEK VERİLECEK”

Sözcü’de yer alan habere göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açılan davaya müdahil olduğunu belirterek, “Tarafımızdan, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ iddiasıyla açılan davaya müdahil olunmuştur. Bakanlığımızca süreç yakından takip edilerek, bundan önce olduğu gibi ilerleyen dönemde de mağdura her türlü hukuksal destek verilecektir” denildi.

TEPKİLER SÜRÜYOR

Yaşanan olaya siyasilerden ve STK’lardan da sert tepki geldi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener: Dini bir cemaatin kisvesi altında, 6 yaşındaki küçücük bir çocuğumuza yaşatılanlar; Büyük bir sapkınlıktır, çürümüşlüktür ve düpedüz tecavüzdür! Bu alçaklığın örtbas edilmesine asla izin vermeyeceğiz! Evlatlarımızı tüm kirli ellerden her daim koruyacağız!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: İsmail Ağa Tarikatı önde gelenlerinden Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızını 29 yaşındaki müridiyle evlendirdiği, kız 14 yaşındayken başlatılan soruşturmada kemik yaşı testine 21 yaşındaki başka bir kadın sokulduğu ve olayın örtbas edildiği anlaşıldı. Allah belanızı versin.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş: Burada organize bir tecavüz, organize bir istismar, organize bir şiddet var. Bu sapıklar MEB’de bile sözde değerler eğitimi diye ders anlatıyorlar. Çocuklarımızın okuluna giriyorlar. Bunların kaçak yapılarına ruhsatlar veriliyor. Bunların belediyelerden ve merkezi bütçeden para aldıklarını biliyoruz. Bunlar suç işlediğinde mahkemeler çalışmıyor, emniyet çalışmıyor. Çok net bir şey söyleyeceğim; bunları, bunların para kaynaklarını, devletteki dayanaklarını, siyasi destekçilerini söküp atmadan hiçbir şey düzelmez.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu: Haberi okuduğumda kahroldum. Haberi ve fotoğrafı paylaşamadık. Kanımız dondu. Vicdanı, haysiyeti olan hiç kimse bu elim hadiseyi görmezden gelemez, geçiştiremez, kapatamaz. Devletimiz, dinimize ve çocuklarımıza yapılan bu gibi alçaklıklara karşı yutkunmadan gereğini yapmalıdır. Altı yaşında bir çocuğun hayatına kasteden bu denli bir alçaklık ile kız çocuklarını diri diri toprağa gömen cahiliye zulmü arasında ne fark var? Muazzez dinimizi evvela, güya din adamı olan, bu pespaye insan müsveddelerinden korumalıyız. Çocuklarımızı da bu vicdansızlardan…

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: 6 yaşında bir çocuğumuzun gelinlikle fotoğrafına bakmaya utanıyorum. Yavrularımızın sapkın zihniyetler tarafından istismar edilmesine göz yuman, sessiz kalan herkes bu suça ortaktır! Artık yeter!

ÇYDD: AKP YÖNETİM ANLAYIŞININ VAHİM SONUÇLARINI YAŞIYORUZ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden (ÇYDD) yapılan yazılı açıklamada, “100. yaşını süren Türkiye Cumhuriyeti’nin bu hali kabul edilebilir olmasa da, şaşırtıcı değil elbette. İktidara gelişinden itibaren tarikat ve cemaatlere devlet olanaklarını sonuna kadar açan AKP yönetim anlayışının vahim sonuçlarını bu ve benzeri örneklerle her gün yaşıyoruz” denildi. ÇYDD’nin açıklamasında, “Artık bir AKP dönemi klasiği haline getirilen “icazet törenleri” ile sarıklı cübbeli küçücük çocuklarımız kullanılarak şehirlerimizin caddelerinde, salonlarında Laik Cumhuriyet’e meydan okunuyor. Anayasamızın ve yasalarımızın açık hükümlerine karşın devlet görevlilerinin bu meydan okumaya engel olmaları bir yana, TBMM Başkanı, Diyanet İşleri Başkanı gibi üst düzey siyaset ve devlet yetkililerinin coşkulu katılımları ile bu törenleri meşrulaştırdıkları görülüyor” ifadelerine yer verildi.

Haluk Levent: 6 yaşında daha… 6 yaşında daha… 6 yaşında daha… 6 yaşında daha… 6 yaşında daha… 6 yaşında ya 6… Allah belanızı versin!

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları