28 Eylül 2021 - Hoş geldiniz

AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ’Nİ ZİYARETİ ÖNCESİ MEDYA KURULUŞLARINA BU KONUDA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEYEN ERDOĞAN ”ÖZGÜR VE MİLLİ BASIN” IN TANIMINI YAPTI

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ’Nİ ZİYARETİ ÖNCESİ MEDYA KURULUŞLARINA BU KONUDA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEYEN ERDOĞAN ”ÖZGÜR VE MİLLİ BASIN” IN TANIMINI YAPTI

Eklenme : 15.09.2021 - 20:58

AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ’Nİ ZİYARETİ ÖNCESİ MEDYA KURULUŞLARINA BU KONUDA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞTÜĞÜNÜ SÖYLEYEN ERDOĞAN ”ÖZGÜR VE MİLLİ BASIN” IN TANIMINI YAPTI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Özgür, sorumlu ve milli basın milletimizin aydınlık yarınlarına ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir” dedi.

T24’te yer alan habere göre  “6. Anadolu Medya Ödülleri” programında konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“Medya Özel Ödülleri kapsamında son yıllarda kaybettiğimiz değerlerin isimlerinin yaşatılıyor olması da önemli bir vefa örneğidir. Tüm medya mensuplarımızı rahmetle yad ediyorum. Özgür, sorumlu ve milli basın milletimizin aydınlık yarınlara ulaşma mücadelesinin en önemli destekçilerinden biridir.

Ülkemizin dört yanında dişini tırnağına takarak çeşitli mecralarda görevlerini yürüten tüm medya mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Hakikatin, hakkın, hukukun, özgürlüğün, insana dair her özlemin savunucusu olarak gördüğüm medya mensuplarımızın her birine başarılar diliyorum.

Siyasi hayatımız boyunca hep yakın mesai içinde olduğumuz basınımızla inşallah daha nice yolları birlikte yürüyeceğiz.

Anadolu basını demokrasinin beslenmesi ve sağlıklı işlemesi bakımından hayati öneme sahiptir. Hem halkımızın vaktinde ve doğru bilgilenmesi hem de idarecilerin halkın gündemini sağlıklı takip edebilmesi bakımından medyamız yeri doldurulamayacak bir görev ifa ediyor.

Genel olarak basın özellikle de Anadolu basını işte bu yönüyle mutlaka desteklenmesi ve teşvik edilmesi gereken bir vazife görüyor. Tüm bu misyonların hakkıyla ifası, meslek ahlakından taviz vermeden ve sorumluluk bilinci içerisinde yürütmesine bağlıdır.

Her şeyin küreselleştiği, dijitalleştiği, teknolojik mecralara evrildiği bir dönemde insanın sosyal çevresiyle hala merkezde tutan sahiciliğin son kalesi, işte bu anlayışla çalışan basın olacaktır. Bir insanın ölümünü trajedi, bir milyon insanın ölümünü istatistik olarak gören zihniyetin dünyamızı istila etmeye başladığı dönemde siz her bir insanı ayrı bir değer gören yaklaşımla farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Sosyal medya gibi sinsiliğin çıkarcılıkla karıştığı mecraları zapturapt altına alacak olan da yine sizin gayretinizdir.

Gücünü insandan alan, malzemesi de muhattabı da insan olan Anadolu basınımız kendini bu doğrultuda ne kadar geliştirirse geleceğine o derece güvenle bakabilir. Medyamızın yüz hatları, tüm değerleri, tarihi, kültürüyle milleti aşağılayan mankurtlar değil, bu millete hizmet etmeyi en büyük şeref kabul edenlerdir.

Basının önemli bir kısmının sergilediği onurlu yaklaşım tarihimize şanla, şerefle kaydedilmiştir. Aynı şekilde, 27 Mayıs, Yassıada yargılamaları, muhtıralar,12 Eylül, 28 Şubat gibi dönemlerde darbecinin yanında saf tutanlar da milli hafızamızın kara kaplı defterine mimlenerek işlenmiştir.

“Milletimiz darbecilere ve onların yaptığı insanlık dışı işlere kılıf bulmaya çalışanları unutmadı” ”Nükleer santrali ziyaret edeceğiz”

Milletimiz darbecilere ve onların yaptığı insanlık dışı işlere kılıf bulmaya çalışanları unutmadı, unutmayacak. Her türlü riski göze alarak mücadele eden gazetecileri de bu millet unutmadı, unutmayacak. Türkiye’nin son 2 asrı sadece basın değil, her alanda arayışlarla, keskin yol ayrımlarıyla geçmiştir.

Topraklarımıza sahip olamayanlar, ruhumuzu işgal etmek, bizi biz yapan her şeyi elimizden almak için dışarıdan ve içeriden nice yollara, yöntemlere başvurdular. Tek parti faşizmi, darbeler, vesayet, siyasi, sosyal ve ekonomik krizler bu zorlu mücadelenin farklı dönemlerdeki tezahürleridir.

”Nükleer santrali ziyaret edeceğiz”

İnşallah cuma günü nükleer santralimizi yerinde gidip ziyaret edeceğiz, geldiği safhayı göreceğiz ve 2023’e inşallah nükleer santralin ülkemize kazandırıldığını da göreceğiz. Medya kuruluşlarımıza ve mensuplarımıza bu tarihi süreçte çok önemli görevler düşüyor.”

”İletişim ödülü Altun’a”

Bu arada Yılın İletişim Ödülü, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin’in Altun’a verildi.

 

ilgili haber: AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK İLE FOX HABER MUHABİRİ BARIŞ KAYA ARASINDA MEYDANA GELEN OLAY BİLİNENİN ÇOK ÖTESİNDE BİR GERÇEĞİ İÇİNDE BARINDIRIYOR. ÇELİK’İN ”SÜREKLİ SIKINTI ÇIKARDIĞI İÇİN UYARILDIĞINI” SÖYLEDİĞİ MUHABİR HANGİ SIKINTIYA NEDEN OLDU? BU UYARI NASIL YAPILDI? DAVRANIŞLARI NEDENİYLE BASIN TOPLANTISINA ALINMAYAN MUHABİRİN SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ÇELİK’E VERDİĞİ YANITLAR DOĞRU MU? ÇELİK ”DİĞER MUHABİRLERLE HİÇBİR PROBLEM OLMADI” DERKEN NEYİN ALTINI ÇİZMEK İSTEDİ? MUHABİRİN GERÇEKTEN ŞAHSİ BİR PROBLEMİ Mİ VARDI? FOX YÖNETİMİNİ BİLE ARADIKLARINI SÖYLEYEN ÇELİK KARŞI TARAFI ACABA NASIL UYARDI? BARIŞ KAYA’NIN ”SORMAMI İSTEMEDİLER” DEDİĞİ KRİTİK SORULAR NEYDİ? İŞTE TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİ KARNESİNDE UNUTULMAYACAK BİR MEDYA OLAYI..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları