2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

AKKUYU’DA İŞÇİLERE ZORUNLU İZİN VERİLMESİ ŞAŞKINLIK YARATTI

Ana Sayfa » EKONOMİ » AKKUYU’DA İŞÇİLERE ZORUNLU İZİN VERİLMESİ ŞAŞKINLIK YARATTI

Eklenme : 29.07.2022 - 16:18

AKKUYU’DA İŞÇİLERE ZORUNLU İZİN VERİLMESİ ŞAŞKINLIK YARATTI
Akkuyu’da işçilere zorunlu izin verilmesi şaşkınlık yarattı

Mersin’in Gülnar İlçesi Büyükeceli mevkiinde yapımı sürmekte olan Akkuyu Nükleer Santrali’nin en büyük yüklenici firmalarından olan ve henüz bir hafta önce son reaktör olan 4. reaktörün temelini büyük bir törenle atan IC İçtaş firmasının işçilere zorunlu izin vermesi şaşkınlık yarattı.

Sözcü’den Mehmet Serbes’in haberine göre verilen zorunlu izin nedeniyle firmaya bağlı olarak çalışan 7 bin işçi, valizlerini alarak memleketlerinin yolunu tutarken, iktidara yakınlığıyla bilinen IC İçtaş firmasının sözleşmesinin feshedileceği yerine başka firmanın getirileceği söyleniyor.

Firmanın 5 Ağustos’a kadar izin verdiği belirtilen işçilerin çoğunluğu bu sabah erken saatlerden itibaren şantiyelerden ayrılmaya başladı. İşçilerin toplu halde ayrılmalarıyla birlikte Büyükeceli kasabasında ve Anamur-Mersin karayolunda hareketlilik yaşandı.

FİRMA 21 TEMMUZ’DA TEMEL ATMIŞTI

Akkuyu  Nükleer Güç Santrali’nin 4’üncü ve son reaktörünün temeli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un Genel Müdürü Aleksey Likhachev, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akkuyu Nükleer Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, IC İçtaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çeçen ile iki ülkenin ve ilgili şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı törenle 21 Temmuz 2022 tarihinde atılmıştı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları