AKP GÖKÇEK ÇEMBERİNİ DARALTIYOR. ERDOĞAN’IN ARDINDAN AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK’DE GÖKÇEK’E ”MESAJ” YOLLADI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKP GÖKÇEK ÇEMBERİNİ DARALTIYOR. ERDOĞAN’IN ARDINDAN AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK’DE GÖKÇEK’E ”MESAJ” YOLLADI.

31.10.2018 - 20:54

AKP GÖKÇEK ÇEMBERİNİ DARALTIYOR. ERDOĞAN’IN ARDINDAN AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK’DE GÖKÇEK’E ”MESAJ” YOLLADI.

Yerel seçimlere giden süreçte Cumhur İttifakı’nda meydana gelen çatlak yerelde ittifakın bitirilmesiyle sonuçlanınca MHP Ankara için Melih Gökçek’i ön plana sürmüştü.

Erdoğan’ın dün grup toplantısında dostluk, kardeşlik, dava arkadaşlığı hatırlatmasının ardından bugün de AKP Sözcüsü Ömer Çelik benzer bir açıklamada bulundu.

Çelik, Melih Gökçek’in yeniden aday olup olmayacağı yönündeki soruya yanıt verdi.

Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP’den Melih Gökçek’in adaylığına ilişkin sorduğumuzda “94’den beri yol arkadaşım” ifadesini kullandı. Sayın Gökçek’ten bir cevap gelmişti ama Gökçek sessizliğini koruyor. AK Parti’nin aday Melih Gökçek olabilir mi?” sorusuna şöyle yanıt verdi;

Bugün yine bir kulis iddiasıydı. MHP İstanbul adayının Dalan olabileceği ama Dalan “düşünmüyorum” olarak açıkladı. MHP’nin Gökçek ve Dalan ismini açıklaması siyasi hamle olarak yorumlandı.

Bunlar tabiidir. Her parti adaylarını açıklayacak. Herkes kendi ismi altında bu seçime giriyor. Herkesin kendi siyasi ajandası var. Her parti kendi planlamasını yapmıştır. Kesinlikli siyasi aktörlerle görüşüyorlardır. Siyasetin doğası gereği olan tartışmalardır.

Dün sayın Cumhurbaşkanımız Gökçek ile ilgili olarak kendisinin dava arkadaşlığına, kardeşliğine vurgu yaparak açıklama yaptı. Bu sayın Gökçek’in AK Parti ailesi içinde kardeşlikle nitelenen bir siyasi şahsiyet olarak bir vurgudur. Sayın cumhurbaşkanımız bu şekilde değerlendirmiştir. Sayın Gökçek AK Parti ailesinin içerisinde bir siyasetçi. Bulunduğu konum ne olursa olsun bu konum değişmez.

Bu açıklamalar kimlerin aktif olarak adayımız olacağı, olup olmayacağı şekilde bir sonuca bizi şu aşamada götürmez. Dünkü açıklama dava arkadaşlığına, kardeşliğe vurgu olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.

Bu arada Melih Gökçek’in her iki açıklamaya karşısında suskunluğunu koruması dikkatlerden kaçmadı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :