2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

AKP ORDU TEŞKİLATINDAN LİSTE ÇATLAĞI..İL BAŞKANI TOMAKİN ERDOĞAN’A SESLENDİ: İSTİFANIN EŞİĞİNDE OLDUĞUMUZU..

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKP ORDU TEŞKİLATINDAN LİSTE ÇATLAĞI..İL BAŞKANI TOMAKİN ERDOĞAN’A SESLENDİ: İSTİFANIN EŞİĞİNDE OLDUĞUMUZU..

Eklenme : 11.04.2023 - 6:27

AKP ORDU TEŞKİLATINDAN LİSTE ÇATLAĞI..İL BAŞKANI TOMAKİN ERDOĞAN’A SESLENDİ: İSTİFANIN EŞİĞİNDE OLDUĞUMUZU..

AKP’den milletvekili adayı gösterilen isimler, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edildi. ‘Ortak liste’den umduğunu bulamayan AKP’de ittifak krizinin yanı sıra parti içerisinden de çatlak sesler çıkmaya başladı.

AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ordu’nun aday listesine itiraz etti.

Tomakin’in paylaşımları şu şekilde:

Yüzyılın seçimine yaklaşık bir ay kaldı. Aday listelerimiz Genel Merkez tarafından ilan edildi ancak İl Başkanı olarak bulunduğum şehirde sorumluluğu üzerinde taşıyan birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ancak buradan seslenme şansım var çünkü sesimiz ulaştırılmıyor.

Ordu halkı aday listelerimize çok ciddi bir şekilde itiraz ediyor. 

Ordu’da yapılmış bunca işlerin üzerinden böyle bir aday listesi ile milletimizin karşısına çıkmanın, seçim günü akşamı Ordu ilimizde milletvekili seçimlerinde yaşayabileceğimiz riskleri açıkçası üstlenmek istemiyorum. 

Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanım, sesimizi duymanızı ve geldiğimiz noktada istifanın eşiğinde olduğumuzu arz ediyor, takdir ve talimatlarınızı bekliyoruz.

AKP’NİN ORDU ADAYLARI

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer‘in liste başı olduğu AKP’nin Ordu milletvekili adayları, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, İsa Yüksel, İsa Gül ve Samet Özdemir olarak belirlenmişti.

‘ADAY OLMA’ TALİMATI MI VERİLDİ?

AKP Genel Merkezi tarafından milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmaması talimatı verildiği iddia edilen Halit Tomakin’in aday tanıtım toplantılarına katılmadığı ve belirlenen adaylarla ilgili herhangi bir tebrik paylaşımı yapmadığı ortaya çıktı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları