25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

AKP SEÇİM KAMPANYASINI DEĞİŞTİRİYOR..”TÜRKİYE YÜZYILI”NDAN DEPREM ODAKLI BİR ÇİZGİYE DOĞRU

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKP SEÇİM KAMPANYASINI DEĞİŞTİRİYOR..”TÜRKİYE YÜZYILI”NDAN DEPREM ODAKLI BİR ÇİZGİYE DOĞRU

Eklenme : 22.02.2023 - 17:53

AKP SEÇİM KAMPANYASINI DEĞİŞTİRİYOR..”TÜRKİYE YÜZYILI”NDAN DEPREM ODAKLI BİR ÇİZGİYE DOĞRU

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde yaşanan depremler 11  ilde ağır yıkıma neden olurken, AKP’nin seçim için yeni kampanya hazırlığına giriştiği belirtildi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, binlerce yurttaşın yaşamını yitirdiği Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından seçim kampanya sürecini de tekrar masaya yatırdığı bildirildi.

Sabah’tan Zübeyde Yalçın’ın AKP’li yetkililere dayandırdığı haberine göre, AKP’nin hem önümüzdeki dönemde hem de seçim kampanya sürecinin öncelikli ana gündem maddesi deprem olacak.

“YENİ BİR KAMPANYA İÇERİĞİ HAZIRLANACAK”

Kampanya kapsamında, İstanbul’a özel bir yer ayrılacağını belirtildiği habere göre AKP’li bir yetkili, “Türkiye’de 6 Şubat’tan sonra çok şey değişti. Artık uzun bir süre depremi ve sonraki süreci konuşacağız. Seçimler de tamamen deprem gündemli olacaktır. Buna göre yeni bir kampanya içeriği hazırlanacak” dedi.

Haberde, seçim bildirgesinin ana başlıkları ise, şöyle sıralandı:

“Depremin etkilediği şehirleri yeniden ayağa kaldıracağız. araları hızla saracağız. Memleketini terk edenleri geri getireceğiz.”

SEÇİM ERTELEME TARTIŞMALARI

Kritik bir öneme sahip seçimin ertelenmesine yönelik ilk açıklama, Bülent Arınç’tan gelmişti. Arınç’ın Kahramanmaraş merkezli büyük depremler nedeniyle seçimlerin ertelenmesi gerektiğini söylemesi üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bana bir sene verin” açıklamasına yönelik de ‘erteleme’ yorumu yapılmıştı.

Muhalefet seçim ertelenmesine karşı olduğunu belirtirken, Cumhur İttifakı’nın ortaklarından MHP’nin de ertelemeye sıcak bakmadığı iddia edilmişti.

 

İLGİLİ HABER: KAYNAK SAĞLAM: SABAH GAZETESİ..İDDİA NE? AKP SEÇİM KAMPANYASINI DEĞİŞTİRİYOR..”TÜRKİYE YÜZYILI”NDAN DEPREM ODAKLI BİR ÇİZGİYE DOĞRU….ŞİMDİ HEMEN BUNUN DEVAMINDA DEPREM BÖLGESİNDEN SON DURUMU AKTARALIM..

FELAKETİN GÖRÜNMEYEN YÜZÜ: ÇADIRLARDAN, YEMEK KUYRUKLARINDAN, KÖYLERDEN YÜKSELEN ÇIĞLIKLAR………….

EYLEM KAYA EROĞLU: SAĞLIK EMEKÇİLERİ SENDİKASI MYK ÜYESİ. GÜNLERDİR DEPREM BÖLGESİNDE ACININ MERKEZİNDEYDİ..GÖZLEMLERİ, TANIKLIK ETTİKLERİ, YÜREĞİ BURKULARAK İZLEDİKLERİ GERÇEKTEN DİLE GETİRİLMESİ ZOR AYRINTILARDI..BOĞAZI DÜĞÜMLENE DÜĞÜMLENE ANLATTI..İŞTE ORTAYA ÇIKAN TABLO..KÖYLERDE BİT VE UYUZ VAKALARI BAŞLADI , BUNUN SALGINA DÖNÜŞMESİ AN MESELESİ..YEMEK KUYRUKLARINDA AZARLANAN DEPREMZEDELERİN ”N’OLUR BUNU BİZE YAPMASINLAR” İSYANI, HER AN BİR YANGIN FELAKETİ İLE BURUN BURUNA OLAN ÇADIR KENTLER, KULLANILAMAZ DURUMDAKİ TUVALETLERİ KULLANANLARIN İZLENİMLERİ, İYİ PARTİ’NİN KURDUĞU VE BAŞINDA TURAN ÇÖMEZ’İN BULUNDUĞU SAHRA HASTANESİNİN ÇALIŞTIRILMAMASI…EYLEM KAYA EROĞLU’ BÜTÜN BUNLARI ANLATIRKEN BİZE İNSANLIK DERSİ VERİYOR….

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları