AKP’DE SEÇİM İPTALİNE İLİŞKİN İKİ FARKLI AÇIKLAMA KAFALARI KARIŞTIRDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKP’DE SEÇİM İPTALİNE İLİŞKİN İKİ FARKLI AÇIKLAMA KAFALARI KARIŞTIRDI

09.04.2019 - 16:24

AKP’DE SEÇİM İPTALİNE İLİŞKİN İKİ FARKLI AÇIKLAMA KAFALARI KARIŞTIRDI

AK Parti’nin İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi için ‘tam kanunsuzluk itirazı’ ile YSK’ya başvurduğu öne sürüldü. AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece ve İstanbul’da tam kanunsuzluk başvurusunun birlikte görüşülmesini istedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise başvurunun henüz gerçekleşmediğini duyurdu.

NTV’nin aktardığı habere AK Parti, İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi için YSK’ya ‘tam kanunsuzluk itirazı’nda bulundu.

Habere göre, AK Parti’nin itiraz başvurusunda Büyükçekmece’de 11 bin 186 seçmenin usulsüz şekilde kaydı yapılarak seçim sonuçlarının etkilendiği iddia edildi.

​AK Parti’nin Yüksek Seçim Kurulu Temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece’ye yapılan itiraz ile olağanüstü itirazın birlikte değerlendirilerek karar verilmesini istedi.

YAVUZ: BAŞVURUYU HENÜZ YAPMADIK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için başvuruyu henüz yapmadık” dedi.

Yavuz, “İstanbul seçimlerinin yenilenmesi hususunda yapmayı düşündüğümüz başvuru, henüz gerçekleşmemiştir. ‘Başvuruda bulunuldu’ şeklindeki haberler doğru değildir. Söz konusu bu olağanüstü itiraz yolunu önümüzdeki günlerde kullanmayı düşünüyoruz” ifadelelerini kullandı.

YSK, dün gece AK Parti’nin İstanbul’da oyların tümünün yeniden sayılması talebini reddetmiş, sadece 21 ilçedeki 51 sandığın tekrar sayılmasına karar vermişti. AK Partili Özel, olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak bir kez daha YSK’ya gideceklerini açıklamıştı.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın son açıklamalarına göre, CHP’li Ekrem İmamoğlu ile AK Partili rakibi Binali Yıldırım arasında 14 bin 532 oy farkı bulunuyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :