14 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

AKP’Lİ ALPAY ÖZALAN GENEL KURULDA YUMRUKLARINI BÖYLE KONUŞTURDU

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKP’Lİ ALPAY ÖZALAN GENEL KURULDA YUMRUKLARINI BÖYLE KONUŞTURDU

Eklenme : 09.12.2021 - 9:30

AKP’Lİ ALPAY ÖZALAN GENEL KURULDA YUMRUKLARINI BÖYLE KONUŞTURDU

TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde söz alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel’in ‘şehitleri alkışlatıyormuş gibi kendini alkışlatma çakallığına kapılmayın’ ifadelerinin üzerine kavga çıktı.

TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında yine tansiyon yükseldi..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt vermek üzere kürsüye gelen Özgür Özel, “Şehitleri alkışlatıyormuş gibi kendini ayakta alkışlatma çakallığına kapılmasın” ifadesini kullanınca AKP İzmir Milletvekili Alpay Özalan, Özel’in üzerine yürüdü.

Diğer vekiller de araya girince tartışma büyüdü ve yumruklaşmaya varan kavga yaşandı.

Alpay Özalan yumruk atarken Sözcü’de yer alan habere göre gazetenin muhabiri Zekeriya Albayrak tarafından böyle görüntülendi.

Meclis başkanvekili Sadi Süreyya Bilgiç, Özel’den sözünü geri almasını istedi. Tartışmaya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da dahil oldu.

BAKAN SOYLU CHP’Lİ ÖZEL’İN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Bakan Soylu’nun da Özgür Özel’in üzerine yürüdüğü görüldü. Soylu, Özel’e hakaret ederek “lan şerefsiz, çakal sensin” dediği duyuldu.

Oturuma ara verildikten sonra kürsüye gelen Soylu, “Çok fazla bir şey söylemeyeceğim telaş etmenize gerek yok. Şahsıma hareket eden Özgür Özel’i mahkemeye vereceğim. İnşallah, hakim cezai ehliyet verir de ceza alır. Hiç endişe etmeyin, size bir şey söyleyeyim geliyor gelmekte olan” diye konuştu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları