16 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

AKP’Lİ CAHİT ÖZKAN’IN SÖZLERİ PARTİYİ KARIŞTIRDI: ”İSTİFA ETMESİ İSTENDİ ANCAK ÖZKAN DİRENİYOR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKP’Lİ CAHİT ÖZKAN’IN SÖZLERİ PARTİYİ KARIŞTIRDI: ”İSTİFA ETMESİ İSTENDİ ANCAK ÖZKAN DİRENİYOR”

Eklenme : 15.05.2022 - 20:28

AKP’Lİ CAHİT ÖZKAN’IN SÖZLERİ PARTİYİ KARIŞTIRDI: ”İSTİFA ETMESİ İSTENDİ ANCAK ÖZKAN DİRENİYOR”

Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayımlanan programına konuk olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, AKP’nin “FETÖ finansörü” olmakla suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden geliştirilmeye çalışılan ilişkilere dair yorumları parti içinde krize neden oldu.

Özkan sözlerine AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten tepki geldi. Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sn Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir” dedi.

SAYMAZ: İSTİFA ETMESİNİ İSTEDİLER

AKP içinde Özkan’ın sözlerinin etkisi sürerken, gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni gelişmeyi duyurdu.

Saymaz, şu ifadeleri kullandı:

“Öğrendiğim kadarıyla AK Parti’de, Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan istifa etmesi istendi. Ancak Özkan, direniyor.”

 

 

Öte yandan Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, AKP’li Cahit Özkan ve Ömer Çelik arasındaki BAE tartışmasını Cumhuriyet TV‘ye değerlendirdi.

“FETÖ İDDİALARI İLE GÜNDEME GELEN İSİM”

Cahit Özkan‘ın Ergenekon başta olmak üzere FETÖ kumpasları konusunda sıklıkla gündeme gelen ve bu kumpasları desteklemiş bir kişi olduğunu vurgulayan Balbay, “Geçmişte de birkaç kez görevden alınabileceği yönünde değerlendirmeler olmuştu” dedi.

Cahit Özkan‘ın görevinden alınıp alınmayacağına dair açıklama yapan Balbay, “Benim tahminimce Cahit Özkan AKP içerisinde kamuoyu ile paylaşılmayan başka bir kadrolaşmanın önemli unsuru. O nedenle ayrıca bu görevlerde tutuluyor” şeklinde konuştu

GÖREVDEN ALINACAK MI?

“BAE ile son 3-4 aydır daha iyi ilişkiler var” diyen Balbay “Cahit Özkan’ın açıklaması, ülkeyi bir ölçüde aşağılamak ama BAE’nin bölgedeki ağırlığına bakıldığında sıradan bir ülke olmadığını görüyoruz. AKP’nin ve sarayın BAE’yle kamuoyunda paylaşmadığı bir derin dostlukları ve düşmanlıkları var. Cahit Özkan’ın böyle bir açıklamadan sonra görevden alınacağınıı sanmıyorum. Ömer Çelik hemen durumu düzeltti ve ‘kendi kişisel görüşüdür’ dedi. Zaten AKP’nin uluslararası ilişkiler diye bir politikası yok sarayın var” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları