4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

AKP’Lİ YEDİYILDIZ: ”TAYYİP AĞABEYİN AYAKKABISINI YALAMAMIZ LAZIM”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKP’Lİ YEDİYILDIZ: ”TAYYİP AĞABEYİN AYAKKABISINI YALAMAMIZ LAZIM”

Eklenme : 23.01.2023 - 17:44

AKP’Lİ YEDİYILDIZ: ”TAYYİP AĞABEYİN AYAKKABISINI YALAMAMIZ LAZIM”

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’ın katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı överken kullandığı ifadeler gündem oldu.

Şenel Yediyıldız, Ordu’da yerel TV52 televizyonunda ‘Gündem’ programında sunucu Samet Yaşaryıldız’ın sorularını yanıtladı. Yediyıldız’ın, Sunucu Yaşaryıldız’ın “Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim” sözlerinin ne ifade ettiği sorusuna verdiği yanıt dikkat çekti.

‘TAYYİP AĞABEYİ SIRTIMIZDA TAŞIMAMIZ LAZIM’

Erdoğan’ın “dünya lideri” olduğunu savunan Yediyıldız, “Tayyip ağabey Türkiye’nin başında, partimizin başında, dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla – özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz” diye konuştu.

Yediyıldız, şöyle devam etti: “Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye’ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım.”

‘ENFLASYONUN NASIL DÜŞECEĞİNİ BİLMİYORUM’

Ekonomiye ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Yediyıldız, pahalılıktan şikayet edenleri eleştirdi. Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke olmadığını söyleyen Yediyıldız, “Gittiğin yerlerde hep karşı çıkan cinsler var, ‘Çok pahalı, alamıyoruz, yiyemiyoruz, gezemiyoruz’ diyenlere ya havle diyorsun ya. Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı?” dedi.

Enflasyon nasıl düşecek sorusuna da Şenel Yediyıldız, “Nasıl düşeceğini ben ilmiyorum ama Sayın Cumhurbaşkanı mart ayından itibaren düşeceğini söyledi” cevabını verdi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları