AKŞENER 100 BİN İMZAYI GEÇİNCE, BAHÇELİ’YE SESLENDİ: ”İMZA LİSTESİNİ GÖNDEREYİM Mİ?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER 100 BİN İMZAYI GEÇİNCE, BAHÇELİ’YE SESLENDİ: ”İMZA LİSTESİNİ GÖNDEREYİM Mİ?”

04.05.2018 - 20:54

AKŞENER 100 BİN İMZAYI GEÇİNCE, BAHÇELİ’YE SESLENDİ: ”İMZA LİSTESİNİ GÖNDEREYİM Mİ?”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı adayları için gereken 100 bin imza ile ilgili dün yaptığı açıklamalar büyük tepkilere neden olmuştu.

Bahçeli,  Akşener’in Cumhurbaşkanlığı adaylığını kastederek imza veren yurttaşlar arasında Fetö’cu olup olmadığının araştırılmasını istemişti. Seçmen iradesine gölge düşüren bu açıklama başta siyaset cephesi olmak üzere toplumun farklı kesimlerinden tepki almıştı. Akşener bugün akşam saatlerinde gereken imza sayısını geçip 120 binlere ulaşıldığında Bahçeli’ye sosyal medya üzerinden mesaj attı:

 “İmza verenlerin listesini siz YSK’dan alır mısınız, yoksa ben posta ile göndereyim mi? @dbdevletbahceli #TürkiyeİYİOlacak #MilletinAdayıMeralAkşener #KorkmadımİmzaVerdim”

Bu arada AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi avukat Recep Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘FETÖ’nün seçmen ayağı’na işaret eden sözleriyle ilgili seçmen listelerini incelemek için isteyeceklerini belirterek “Bunların gizliliği olmaz. Bizim bunlara itiraz hakkımız var. Bunun için 100 bin imza veren seçmenin yeterliliği olup olmadığı konusunu incelemek için bunları isteyeceğiz, ona göre itiraz edeceğiz” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :