7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

AKŞENER AYRINTILARI ”CIMBIZLAMAYA” DEVAM EDİYOR: ”SARAÇHANE MİTİNGİ ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU’NU ARADIM, TELEFONU KAPALIYDI”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER AYRINTILARI ”CIMBIZLAMAYA” DEVAM EDİYOR: ”SARAÇHANE MİTİNGİ ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU’NU ARADIM, TELEFONU KAPALIYDI”

Eklenme : 23.12.2022 - 13:38

AKŞENER AYRINTILARI ”CIMBIZLAMAYA” DEVAM EDİYOR: ”SARAÇHANE MİTİNGİ ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU’NU ARADIM, TELEFONU KAPALIYDI”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programında Saraçhane mitingiyle ilgili o gün bütün liderleri aradığını, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun telefonunun ise kapalı olduğunu söyledi.

ARADIM, TELEFONU KAPALIYDI: Sayın Kılıçdaroğlu’nu aradım. Birbirimizin telefonları var, özel kalemler araya girmeden oradan konuşuyoruz. Telefonu kapalıydı. İzin almak için aramadım yanlış anlaşılmasın. İzin alma mecburiyetim yok. Bu belediye başkanları iki partinin ittifakıyla seçilmiş başkanlar. İyi yaptığı işlerden de kötü yaptığı işlerden de biz mesulüz.  Sonra döndüm, bir güç oluşturabilelim diye Sayın Gültekin Uysal’ı aradım. Çok ağır gripti, Sayın Babacan’ı aradım, basınla ilgili bir programdaymış. Sayın Davutoğlu akşama gelebileceğini söyledi. Temel Bey’e de hiç ulaşamadık, hastanedeymiş. Ben orada bir güç gösterisi yapabilelim diye aradım.

İMAMOĞLU’NU YALNIZ BIRAKMAK SİYASİ TERBİYEYMİŞ: Bir kesim de siyasi nezakete uymuyor dedi. Sonra siyasi terbiyesizliğe döndü. Demek ki Sayın İmamoğlu’nu orada yalnız bırakmak siyasi terbiyeymiş. Ben böyle bir ahmaklık görmedim. AK Parti’nin Meral Akşener’in bilgisi var trollüğü üzerinden yürümeye çalıştılar. Ben de o otobüste bekledim. Demek ki keşke o otobüsün üzerinde yapayalnız konuşaydı.

MASA’NIN ADAYI CUMHURBAŞKANI OLACAK: Masa kazanacak. 13. Cumhurbaşkanı masadan çıkacak göreceksiniz. Benim kırgınlığım yok. Siyaset ya da kurumsal hayat böyle bir şey değil. İlkeler ya da kurallar üzerinden yürür. 6’lı masanın kurulma meslesi 3 meseleden kuruldu. Birincisi parlamenter sisteme geçiş, ikincisi seçim güvenliği, üçüncüsü ise seçilecek adayın yolculuğunda kullanması gereken işler. Sorasında biz siyasi partiler bir araya gelip nasıl bir iş birliği yapacağız o ayrı bir konu.

SEÇİME TEK ADAYLA GİTMELİYİZ: Ben cumhurbaşkanı adayı olma hakkımdan 1 buçuk yıl önce feragat ettim. 2018’de birden fazla adayla gittik olmadı. Ben aday değilim diyerek milletime diyorum ki biz tek adayla gitmeliyim. Kazanacak bir şahısla gitmeli ve kazanmalıyız. Seçtirdiğimiz şahsın birinci başkan yardımcısı olmak gibi bir pazarlığım olmadı. Başbakan olup olmamamla ilgili kararı millet verecek. Kılıçdaroğlu aday olmak ister, herkesin hakkıdır. Kılıçdaroğlu masaya “aday olmak istiyorum” diye gelmeden bunu konuşmak olmaz. Gelsin, ona göre konuşalım.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları