AKŞENER: BU İKTİDAR FETÖ’YE YARDIM VE YATAKLIKTAN YARGILANACAK

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER: BU İKTİDAR FETÖ’YE YARDIM VE YATAKLIKTAN YARGILANACAK

25.05.2018 - 17:51

AKŞENER: BU İKTİDAR FETÖ’YE YARDIM VE YATAKLIKTAN YARGILANACAK

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Herkes FETÖ’den yargılanıyor, bu iktidara dokunan yok. Bu iktidar FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanacak” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Akşener, “Erdoğan gençlere ‘özgür ortam’ vaat ediyor. 16 yıldır ne yaptın sen? Her şey yasak” diye konuştu.

Kayseri’de konuşan Akşener’in gündeminde ekonomi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı. Erdoğan’a ’16 senedir ne yaptın?’ diye soran Akşener, “16 senedir uyuyan Sayın Erdoğan, polisleri, sağlık çalışanlarını hatırladı. Ben söylemeseydim, İYİ Parti olmasaydı hatırlarlar mıydı?” ifadelerini kullandı.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in “Fakir aile ziyareti maratonum teravih namazından sonra başladı. Şu anda 9. aile ziyaretindeyim. Belki de sahura kadar sürecek” ifadelerine tepki gösteren Akşener, “Fakir evleri’ diyorlar bir de. Çıktığı kabuğu beğenmiyorlar. İnsanlar fakirse bunun sorumlusu sizlersiniz. ‘Fakir evinde iftar maratonu’, böyle terbiyesizlik olur mu?” diye konuştu.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

 • 16 senedir uyuyan Sayın Erdoğan, polisleri, sağlık çalışanlarını hatırladı. Ben söylemeseydim, İYİ Parti olmasaydı hatırlarlar mıydı? Yatırılmayan terör tazminatlarının bir kısmı yatırılmış, darısı gerisine inşallah.
 • 23 Nisan’da, 29 Ekim’de, 19 Mayıs’ta hepsi beraber hastalanıyordu. Hastanelik oluyorlardı hepsi. Allah’a şükür hepsi turp gibi oldu. Onlara da İYİ geldik. Önce kendileri iyileşti, şimdi millet adına hayırlı işler yapacaklarından bahsediyorlar. Ama 16 senede ekonomimizin içine tükürdüler, toparlayamıyorlar.
 • ÖZGÜR BİR ORTAM HAZIRLAYACAKMIŞ, 16 SENEDİR NE YAPTIN?’
  • Kayseri nüfusunun yüzde 8’i gelirsiz yaşıyor. Kayseri ki ekonomi şehri, sanayi şehri. Yazıklar olsun size, yazıklar olsun Kayseri’yi yönetenlere. Şehrin yüzde 25’i yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Kayseri’yi biz dünyanın mobilya merkezi yapacağız. Hani İtalya’nın Milano’su, Torino’su gibi. Bugün yarın deyip yapmadıkları hızlı treni getireceğiz.
  • Dün Sayın Erdoğan bir şey söyledi. Sizlerin hayallerinizi gerçekleştirecek özgür bir ortam hazırlayacakmış. 16 senedir ne yaptın? Her şey yasak. Twitter, Facebook’u yasaklamaya kalktın.
  •  Mühendis bir başbakanımız var, bir toplantıda diyor ki, “Bilişim güzel de kafayı takmamak gerekiyor.” Dünyada gençler milyoner oluyorken, sen Kayseri’nin zeki gençlerinin yolunu aç bakalım, girişimcilikte ortaya neler çıkıyor. Bu ülkede 10 milyon işsiz var.

  ‘ERDOĞAN OTOBÜSLERİN YORGUN ŞOFÖRÜ GİBİ’

  • Bizim çocuğumuzun cebinde parası yok ama bakan çocukları, bir baltaya sap olamayanlar cebinde trilyonlarla geziyor.
  • Sayın Erdoğan otobüslerin yorgun şoförü gibi. Uykusuz, kafası düşen bir şoförün kullandığı otobüse biner misiniz? Ehliyeti yoksa bir de, biner misiniz? Allah’ın izniyle 24 Haziran akşamı bu şoförü arabadan indireceğiz, evine göndereceğiz dinlensin biraz.
  • Herkes FETÖ’den yargılanıyor, bu iktidara dokunan yok. Bu iktidar FETÖ’ye yardım ve yataklıktan yargılanacak.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :