AKŞENER: ”DAMAT BEY KASALAR DOLDU DİYOR, HANGİ ÜLKEDE YAŞIYORSA, KONUM AT DA ORAYI BİZ DE GÖRELİM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER: ”DAMAT BEY KASALAR DOLDU DİYOR, HANGİ ÜLKEDE YAŞIYORSA, KONUM AT DA ORAYI BİZ DE GÖRELİM.”

27.11.2018 - 14:08

AKŞENER: ”DAMAT BEY KASALAR DOLDU DİYOR, HANGİ ÜLKEDE YAŞIYORSA, KONUM AT DA ORAYI BİZ DE GÖRELİM.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Akşener toplantıya partisinin Balıkesir Belediye Başkan adayını duyurarak başladı. Bahçeli’nin ‘zillet ittifakı’ sözlerini eleştiren Akşener, “İttifakanız FETÖ için para basanların ittifakıdır” dedi.

Akşener, konuşmasına İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un, 31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu açıklayarak başladı. Akşener Ok’u kürsüye davet ederek gruba takdim etti.

Akşener’in konuşmasından satırbaşları şöyle;

-Öğretmenlerimizin hakları için teklifler verdik. Emirle hareket edenler ret verdiler.

Eğitimden o kadar anlamıyorlar ki verdikleri örnek bile yanlış. Hükümetin başındaki zat Almanya’dan örnek veriyor. Türkiye’de daha fazla üniversite öğrencisi var diyor. Almanya’da üniversite mezunu işsizlerin oranı yüzde 4 bizde yüzde 30!

Her sene sistem değiştirdiler, sistem değiştirmeseler sınav tarihi değiştirdiler.

-Her gelen Bakan sil baştan yaptı. Andımız’ın kaldırılmasını savunurken düşmanca ifadeler kullanan bir kurumun neresine milli diyeceğiz. Trinida Tobago diye bir ülkenin adını duydunuz mu? PISA araştırmalarına göre Türkiye matematik seviyesinde bu ülke ile aynı seviyede.

-Bakan açıklıyor. 110 bin atanamayan öğretmen var. Şimdi atamaya bile torpil skandalı araya sokuyorlar.

MİLLET SENDEN DE HESAP SORACAK”

“AKP’ye, MHP’ye ve CHP’ye oy veren değerli kardeşlerim biz sisiz canımız kadar seviyoruz. Kendi seçmenimizle sizi ayırmıyoruz. Siz de bizim gibi daha huzurlu bir Türkiye istiyorsunuz ve bu amaç doğrultusunda size en yakın partiye oy veriyorsunuz. Hiçbir vatan evladı ülkesinin kötülüğünü istemez. Siyasetin sizin aranıza girmesine izin vermeyeceğiz.

– Erdoğan ve Bahçeli artık açık açık ‘Zillet ittifakı’ diyor. Yani oy veren insanlara aşağılık diyor. Oy verenler sonuna kadar şereflidir. AKP ve MHP’ye aynaya bakmalarını tavsiye ediyorum.

2019 DAHA AĞIR GEÇECEK

Bir de değişmeyen gündemimiz ekonomik kriz. Türkiye ekonomide hızla 2002 seviyesine döndü. İktidar başladığı noktada bırakmaya karar verdi. ‘Türkiye’yi uçuracağız’ diyenler, ülkeyi uçurumdan aşağı uçurdu. 2023’le yola çıktılar kesmedi 2017 oldu. Bütün veriler gösteriyor ki 2019 çok daha ağır geçecek.

Millete ödettiğin yetmedi mi illa ceza keseceksen emniyet şeridini kullanan kodamanlara kes. Milleti yolundan eden 150 araçlık konvoyuna kes. Evdeki hesap çarşıya uymayınca Sayın Erdoğan eski defterleri karıştırıyor. Bırak eskileri kardeşim millet onlardan hesap sordu, senden de soracak. Bugüne gel artık.”

“SOĞANI TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN ETTİ”

“Putin’le, Macron’la arası iyi, Trump kardeşi ama enflasyon düşmüyor. Şimdi yeni bir şey icat etti. Soğan lobisi. Soğanı terör örgütü ilan etti. İzahı yapılamayan şeyin mizahı yapılır. Millet bunula dalga geçiyor. Yandaş şöyle manşet atıyor: “Mardin’de 30 ton soğan ele geçirildi” ne yapacak bu adam hepsini tezgaha mı dökecek, tarlaya mı atacak? Domates uçup gitmiş yarın seraları da mı basacaksın? Enflasyonun sebebi pazarcılar, esnaflar en sonunda da çiftçilermiş meğer.”

“FATURAYI VATANDAŞA KESECEKSİN ÖYLE Mİ!”

“Stokçuluk yaptırmayacakmış en büyük stokçu sensin. Onlarca özel uçağın 300 tane lüks aracın var. Sen ülkeyi düze çıkar da kimse stokçuluk yapamaz. Üretimi düzeltmez, israftan vazgeçmesen bu yangını söndüremezsin. Sopayla hayat pahalılığını yok etmek mümkün mü? Alemin tek akıllısı siz misiniz? Damatları fırıncının, çiftçinin üzerine sürmek başkasının aklına gelmiyor mu?

Her şeyi dışarıdan alıyorsun. Saman ithal, inek ithal böyle bir şey olabilir mi? Suriye’den pamuk ithal ediyorsun kardeşim. Faturayı da vatandaşa keseceksin öyle mi! Geçti o işler…

‘Eyyt’ dediğinde susan muhalefet yok karşında. Açığını bulup tehditle diz çöktüreceğin insanlar yok karşında, cesurlar ordusu var senin karşında. Bu çürümüş düzenin gerçek bir alternatifi var. Artık İYİ Parti var. Şimdiye kadar kime oy vermiş olursan ol ‘yetti artık’ diyorsan gel İYİ Partiye.”

KONUM AT DA!

“Beraber yürüdük biz bu yollarda türküsünü bitirdin. Şimdi yeni bir türkü var dillerde ‘aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor.’

Damat bey kasalar doldu diyor. Hangi ülkede yaşıyor bilmiyoruz. O söylüyor borazan medya inanıyor. Bu hayallerle neredeysen konum at da o ülkeyi biz de görelim.

SİZİN İTTİFAKINIZ ANDIMIZ’A KARŞI OLANLARIN İTTİFAKI’DIR

Sayın Erdoğan başına geleceklerin farkında. İttifakı bitirdi. Koltuk sallanıyor baktı ki hesaptan kaçış yok tekrar ittifaka gitti. Ama bu ittifakın adı farklı Korku İttifakı.

Sizin ittifakınız Türk milletinin değil, Andımız’a karşı olanların ittifakıdır. Tabelalardan TC’yi kaldıranların ittifakıdır. Habur’da teröristleri davul zurna ile karşılayanların ittifakıdır. Megri megri ile ağlayanların ittifakadır. FETÖ adına para basanların ittifakıdır. Cumhuriyet’e sayıp sövenlerin ittifakıdır. Laftan anlamıyorsunuz ya kim kiminle neredeymiş bakın görün.

GEREKİRSE ‘AYŞE YENİDEN TATİLE ÇIKACAK’

“İYİ Parti’nin HDP’ye bakışı gayet nettir. Terör örgütünün gölgesinin bile düştüğü yerde iyi partinin işi olamaz. İktidarın başı AİHM kararıyla esip gürlüyor ama kararlar bellidir. Türk yargısı mahkemeyi görür karar bağlar, konu da kapanıp gider. Bu yeni bir papaz davasıdır. Kavga ediyormuş gibi göstermek için. Bunlar AKP’li bir heyeti Almanya’ya gönderdiler, federasyon sistemini incelemek için. Oslo’da Akil İnsanlar toplandı. Bunların derdi federasyonla buradan söylüyorum hele bir yap da görelim. İçlerinde ne varsa dışlarına da o sızıyor. Bunların kurumu TDK’da Başbuğ için neler yazıyor. Verilen soru önergesine rağmen o rezilliği düzeltmediler. Türk milliyetçilerine “devlet düşmanı” demek sizin de Erdoğan’ın da boyunu aşar.”

Kıbrıs’la ilgili bir açıklama yapmıştık. Sahipler rahatsız olmuş The Guardian bir başlık atmış Türkiye’yi işgalcilikle suçlamış. Hükümetin basiretsizliği sizi kandırmasın gerekirse Ayşe yeniden tatile çıkacak.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :