4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

AKŞENER ÖĞRETMEN MARŞINI DİNLERKEN AĞLADI: ”SÖZ VERİYORUZ, CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 100 BİN ÖĞRETMENİMİZİN ATAMASINI BİZ YAPACAĞIZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER ÖĞRETMEN MARŞINI DİNLERKEN AĞLADI: ”SÖZ VERİYORUZ, CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 100 BİN ÖĞRETMENİMİZİN ATAMASINI BİZ YAPACAĞIZ”

Eklenme : 20.11.2022 - 16:28

AKŞENER ÖĞRETMEN MARŞINI DİNLERKEN AĞLADI: ”SÖZ VERİYORUZ, CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA 100 BİN ÖĞRETMENİMİZİN ATAMASINI BİZ YAPACAĞIZ”

Meral Akşener kürsüde gözyaşlarını tutamadı! Sürpriz yapıp telefonu çıkardı ama…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da öğretmenlerle bir araya geldi. İYİ Parti lideri Akşener, kürsüde konuşma yaptığı sırada bir sürpriz yaparak telefonunu çıkarttı ve Öğretmen Marşı’nı açtı. Salondakilerin de aynı marşı sürpriz yapmak için hazırladıklarını öğrenen Akşener, gözyaşlarını tutamadı ve ağlamaya başladı. O anlar sosyal medyada hızla yayıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’daki ‘Emekli, Çalışan ve Atanamayan Öğretmenler Buluşması’na katıldı. Öğretmenlerin sorunlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Akşener, konuşmasının sonuna doğru bir sürpriz yaptı.

Kürsüde bir anda cep telefonunu çıkartan Akşener, Öğretmen Marşı’nı açarak mikrofondan dinletti. Marş çalarken, salondakiler ona eşlik etmeye başladığı sırada duygusal anlar yaşayan Akşener gözyaşlarını tutamadı.

 

Salondakiler ise Akşener’e aynı marşı daha önce çalıştıklarını ve kendisine sürpriz yapmak istediklerini ancak asıl sürprizin kendilerine yapıldığını söyledi.

Akşener de “Bana sürpriz yapılmış ama vallahi haberim yoktu. Ben de sürpriz yapayım dedim” diye konuştu.

 

 

Öğretmen Marşı’nın sözleri şöyle:

Alnımızda bilgilerden bir çelenk,

Nura doğru can atan Türk genciyiz.

Yeryüzünde yoktur, olmaz Türk’e denk;

Korku bilmez soyumuz.

Şanlı yurdum, her bucağın şanla dolsun;

Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun.

Candan açtık cehle karşı bir savaş,

Ey bu yolda ant içen genç arkadaş!

Öğren, öğret hakkı halka, gürle coş;

Durma durma koş.

Şanlı yurdum, her bucağın şanla dolsun;

Yurdum seni yüceltmeye antlar olsun.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları