AKŞENER SONUNDA BEKLENEN YANITI VERDİ: ”DESTEKLERİM”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER SONUNDA BEKLENEN YANITI VERDİ: ”DESTEKLERİM”

19.05.2018 - 10:40

AKŞENER SONUNDA BEKLENEN YANITI VERDİ: ”DESTEKLERİM”

İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muharrem İnce’nin ikinci tura kaldığı takdirde destekleyip desteklemeyecekleri sorusuna yanıt verdi.

Ankara Yenimahalle’de gerçekleştirilen ve usta gazeteci Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programıan konuk olan Akşener, “Partiyi kurarken CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı o zaman belli değildi. Biz kim kalırsa kesinlikle; şartsız, şurtsuz destekleyeceğimizi ifade ettik. Ama bugün bunları konuşmamız gerekmiyor. Biz bütün gücümüzle Cumhurbaşkanlığı seçimini almaya gayret etmeliyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı seçildiği takdirde ilk 100 gün neler yapacağını açıkladı. İlk önce iyi bir nakliyeci bulacağını belirten Akşener, “Çünkü Çankaya Köşk’ünden saraya götürülen bu devlete ve bu millete ait olan bütün tarihi eşyaları Çankaya Köşk’üne geri taşıyacağım” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Kayınvalidemle beraber oturuyoruz ama şu anda geziyoruz birbirimizden ayrıyız. Anneme telefon açacağım diyeceğim ki, ‘Anneciğim, kızın yani gelinin Türkiye’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı oldu. Teşekkür ederim ellerinden öpüyorum. Sonra eşime dönüp diyeceğim torun başta olmak üzere ailenin tüm fertleri sana emanettir ben gidiyorum arkadaş başının çaresine bak.’ Bunu söyleyip söylememekte tereddüt ediyorum ama söylemek istiyorum. İyi bir nakliyeci bulacağım hemen. Çünkü Çankaya Köşk’ünden saraya götürülen bu devlete ve bu millete ait olan bütün tarihi eşyaları Çankaya Köşk’üne geri taşıyacağım” ifadelerini kullandı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :