30 Mart 2023 - Hoş geldiniz

AKŞENER’DEN BAŞÖRTÜSÜ TARTIŞMALARINA YANIT: MİLLETİMİZ BİN DERTLE BOĞUŞURKEN VAR OLMAYAN BU MESELE MAALESEF GELDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER’DEN BAŞÖRTÜSÜ TARTIŞMALARINA YANIT: MİLLETİMİZ BİN DERTLE BOĞUŞURKEN VAR OLMAYAN BU MESELE MAALESEF GELDİ

Eklenme : 18.01.2023 - 13:11

AKŞENER’DEN BAŞÖRTÜSÜ TARTIŞMALARINA YANIT: MİLLETİMİZ BİN DERTLE BOĞUŞURKEN VAR OLMAYAN BU MESELE MAALESEF GELDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

AKP ve MHP milletvekillerinin imzasıyla Meclis’e sunulan, başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliği teklifine değinen siyasetçi, bugüne dek yapılan referandumlarda söz konusu maddeye yer verilmediğini hatırlattı; ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde konuşulan ve kulağına gelen ‘senaryoyu’ anlattı:

“Şimdiden sağdan soldan duyuyorum. Kulağımıza geliyor. Saraydaki siyaset dehaları orada burada abuk sabuk konuşuyor. Kendilerince yoklama çekiyorlar. ‘Bu seçim diğerleri gibi değilmiş’, ‘başörtüsü meselesinin gündeme gelmesi çok iyi olmuş’, ‘çok faydalı olurmuş’, ‘seçimi kaybederlerse bu metni iptal ettirirlermiş’, ‘seçimden sonra da bu işin ekmeğini yemeğe devam ederlermiş’.

Daha ahlaksızca olanı da var. Neymiş efendim, ‘teklif mecliste 400’ü bulsa da bazı milletvekillerine hayır oyu kullanıp teklifi referanduma götürürlermiş’. Sayın Erdoğan, bu konu bir sınavdır. Kim pas veriyor, kim gol atıyor beni ilgilendirmez. Saraydaki tatlı su stratejistlerinin Zihni Sinir taktikleri beni ilgilendirmez. Başı örtülü, başı örtüsüz tüm kadınlarımızın, bu ülkedeki tüm vatandaşların saf ve temiz duygularını sömürmenize müsaade etmeyeceğim. Bunu böyle bilesin.”

Memleketin, bu kadar ağır sorunları varken; milletimiz, her gün, bin bir dertle boğuşurken; esasında, var olmayan bu mesele, maalesef geldi, siyasetin gündemini kapladı. Elbette biz de, bu duruma, sırtımızı dönemeyiz. Buyurun, hodri meydan! Madem bu konu, yeniden siyasetin gündeminde,  madem bu konu, yeniden masada; o zaman; Anayasaysa anayasa, mutabakatsa mutabakat! Biz varız. Ama öyle, ‘ağam dedi, paşam dedi, saray dedi.’ yoook. Öyle kapı kapı gezip, ‘mış’ gibi yapmak yok. Öyle ağlamak, sızlamak yok.

Dün zalimin karşısında biz vardık. Bugün de mazlumun yanında biz varız. Dün 28 Şubatların karşısında biz vardık, bugün milletimizin yanında biz vardık. Dün ‘muhtar bile olamaz’ diyenlerin karşısında biz vardık. Bugün de Ekrem Başkanımızın yanında biz varız. Dün 25 yıl yıl boyunca Ankara’yı rant çevirenlerin karşısında biz vardık, bugün 4 yılda başkente huzuru getiren Mansur Başkanımızın yanında biz varız. Pınarhisar’da biz vardık, Saraçhane’de biz vardık. Hatay’da, Antalya’da, Adana’da da biz olacağız. ”

 

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları