7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A ÇOK SERT YANIT: MİLLETİMİZİN GELECEĞİNİN HEBA EDİLDİĞİ BİR KUMAR MASASINDA HİÇ OLMAYIZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A ÇOK SERT YANIT: MİLLETİMİZİN GELECEĞİNİN HEBA EDİLDİĞİ BİR KUMAR MASASINDA HİÇ OLMAYIZ

Eklenme : 17.11.2022 - 16:50

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A ÇOK SERT YANIT: MİLLETİMİZİN GELECEĞİNİN HEBA EDİLDİĞİ BİR KUMAR MASASINDA HİÇ OLMAYIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın altılı masayı terk et çağrısına yanıt verdi.

“Biz, sayın Erdoğan ve arkadaşlarının millilik ve yerlilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz” diyen Akşener, “Biz, 2017’de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İYİ Parti odur” ifadelerini kullandı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Akşener, şöyle devam etti: “Dolayısıyla çizgisinde hiç kırıklık olmayan, dün neyi savunduysa bugün de aynı şeyi kararlılıkla savunan, aynı fikri savunan bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla milletimizin geleceğinin heba edildiği, ortaya sürüldüğü bir kumar masasında hiç olmadık, bundan sonra da hiç olmayız.”

Erdoğan, Endonezya dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada, İYİ Parti ile ilgili olarak “Onlar niye bunlarla aynı masaya düşüyor veyahut aynı konuma geliyor? Bu tabii düşündürücüdür. Hele hele böyle bir dönemde. Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” demişti.

 

İLGİLİ HABER: BOMBA HABER..KARTLAR YENİDEN Mİ KARILIYOR? ERDOĞAN’DAN AKŞENER’E ”ALTILI MASAYI TERK ET” ÇAĞRISI

Aslında siyasi kulislerde beklenen bir çağrıydı Erdoğan’ın Akşener’e ”Altılı Masayı terk et” açıklaması. Peki şimdi ne olacak? Akşener elinin güçlendiği düşüncesiyle siyasi beklentilerinde farklı bir çizgiye mi kayacak? Bu riski göze alabilir mi? Altılı masanın diğer katılımcıları, başta CHP olmak üzere bu gelişme karşısında nasıl bir tavır alacaklar? Erdoğan uzun süreden bu yana 2023 seçimlerine yönelik çıkan anket sonuçlarına bakarak İyi Parti ısrarını sürdürecek mi? Akşener’in BTP’ni Altılı Masaya alma girişiminin karşılık bulmaması ve HDP ile artarak devam eden siyasi gerginliklerinin vereceği kararda bir etkisi olacak mı? Şimdi gözler Akşener’de…

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları