4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A ”SİNAN ATEŞ” SORUSU: ”BELLİ Kİ YÖNETEMEDİĞİN BU DEVLETİN İÇİNDE NELER DÖNÜYOR?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A ”SİNAN ATEŞ” SORUSU: ”BELLİ Kİ YÖNETEMEDİĞİN BU DEVLETİN İÇİNDE NELER DÖNÜYOR?”

Eklenme : 25.01.2023 - 11:40

AKŞENER’DEN ERDOĞAN’A ”SİNAN ATEŞ” SORUSU: ”BELLİ Kİ YÖNETEMEDİĞİN BU DEVLETİN İÇİNDE NELER DÖNÜYOR?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada Sinan Ateş suikastı ile ilgili olarak Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi:

“30 Aralık cuma günü başkent Ankara’nın göbeğinde Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’e aşağılık bir suikast gerçekleşti. Bu elim olaya Ateş ailesinin de isteğiyle siyaseti karıştırmak istemedim. Devletin devletliğini yargının da sorumluluğunu yapmasını bekledim.

Ancak 26 günün ardından görüyorum ki bu olay artık aileyi aşmış. Devlet nezdinde ciddiyetin kaybolduğunu bir kez daha gördük. Adım atan tek bir makam bile yok. Yazıklar olsun. Başkent’in göbeğinde aşağılık bir suikastla bir vatan evladına kıydılar. Ve şimdi de örtbas edilmeye çalışılıyor. Her zaman olduğu gibi bir katil dışarı da geziyor.

Sinan Ateş’in dayısı diyor ki yıllardır Cumhur İttifakı’nı destekleriz. Yeğenimin katilini bulun diyor Sayın Erdoğan. Katili bulmak devlet başkanı olarak görevin sayın Erdoğan görevin. Bizim bu rezalete susacağımızı çevrilmek istenen dümenleri görmeyeceğimizi düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Bekledik ama şu andan itibaren susmayacağız unutturmayacağız. Gerçekler ortaya çıkana kadar bu olayın takipçisi olacağız.

Hani Dicle’nin kenarında, kurdun kaptığı koyun bile senin mesuliyetin altındaydı?… Madem öyle mesuliyet senin Sayın Erdoğan! Dicle’nin kenarında değil, başkentin göbeğinde, aşağılık bir suikastla, bir vatan evladına kıydılar! Üstelik bunu, herkesin gözü önünde yaptılar! Ve şimdi de devletin gücünü kullanarak gerçek failleri, örtbas etmeye çalışıyorlar! Sen bostan korkuluğu musun? Görevini yerine getir Erdoğan!

Sayın Erdoğan! O hâlde, ben de sana soruyorum: Senin yönettiğini iddia ettiğin ama belli ki yönetemediğin bu devletin içinde, neler dönüyor? Söyler misin bu nasıl bir ciddiyetsizliktir? Bu nasıl bir yönetim boşluğudur? Bu nasıl bir lakaytlıktır?”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları